Kun_L.gif
Title.gif
Kun_P.gif

Něco málo o mně...


Narodila jsem se v zimě roku 1969 a zdá se, že u mé kolébky stály sudičky, které přišly rovnou ze stáje. Koně mě zajímali od neútlejšího dětství a dodnes miluji vůni sena a stáje, koňského potu...Mám ráda dotek měkké koňské huby, pohled do hlubokých očí a na rozevláté hřívy. Ačkoli mi ze zdravotních důvodů nebylo dopřáno věnovat se koním profesně, zůstala jsem jim věrná dodnes, byť v jiné podobě. Svou lásku k nim se snažím zachytit slovem,fotografiemi a kresbami (pastely a grafické listy-linoryty). Někdy to není snadné, protože jsem člověk pracující, starající se o svou milovanou rodinku a času není nazbyt. Přesto si každou chvíli u koní dovedu vychutnat a - přiznávám - také si u nich „dobíjím baterie“...Bez koní si svůj život představit nedovedu.
  Autorka-foto
Vzdělání– gymnázium, po té VŠ pedagogická v Hradci Králové, obor český jazyk-výtvarná výchova pro 5.-12. ročník
 
Koně – od deseti členka TJ Nisa jablonec n. N., poté TJ Jezdec Hradec Králové, dále ježdění u soukromých majitelů, pouze rekreačně
 
Fotografování – od čtrnácti letech fotoaparát Werra, dále fotoaparát Yashica, od roku 2000 jsem věrná značce Canon (analog), od r. 2005 Canon 350D (digitální), dále mi bývá občas zapůjčen Canon 20D a Canon Mark 1 (viz fototechnika)
 

Publikační činnost


Výtvarné činnosti