Kun_L.gif
Title.gif
Kun_P.gif

Rok 2011
Prosinec
27
Ateliér v hale, 5. část
Atelier3

Druhý den jsme začaly fotit nejprve Coronu při práci na dlouhé otěži – zvládá piafu, vzpínání, kompliment a mnoho dalšího. Jistě ji znáte z různých vystoupení s A. Reinbergerovou. Nezapomněly jsme ani na Westa, strakatého ČT valacha, taktéž „mediální hvězdu“, kterého vždy doprovázel pes Ricki. Toho jsme ale tentokrát na fotkách nechtěly, takže byl bez milosti vykázán z kolbiště. Pobíhal v prostoru pro diváky a mstil se tím, že rachotil sebraným kusem prkna:-)))- a West se alespoň pro tentokrát zapomněl tvářit otráveně! Na modrém pozadí jsme ještě nafotily Bernsteina a Base (Special Coloured), oba mladí hřebci se chovali velmi způsobně a na závěr vtiskli své majitelce pusu!:-)

Prosinec
27
Ateliér v hale, 4. část
Atelier3

Po večeři jsme pokračovali, na řadě byl Andin nový strakatý hřebec KWPN z Holandska s vynikajícím původem, Special Coloured, doma zvaný Bas. Tříleté „mimino“ má cca 170 v kohoutku, ale je velmi milé a má neustále ustaraný výraz, který mu dodávají vrásky nad očima. Ve stáji jsme se skamarádili, je to jen trošku přerostlý mazlík:-)! Pak se fotil Zefyr s paničkou Eliškou, ale v zimním kožichu vypadal spíš jako  medvěd než jako kůň. Fotografování ale není jen o koních, ale také o lidech a jejich vztahu. Andy její koně respektují a milují, což je určitě vidět i na snímcích. Před objektiv se dostala i kamarádka, fotografka Magdaléna Straková, jejíž stránky najdete v odkazech – jen na sebe jsem nějak zapomněla.:-( Pozdě v noci ještě přišel na řadu irský cob Celtic, ze kterého se po pár cvicích začalo pěkně kouřit, a tak vznikly zajímavé snímky v protisvětle.

Prosinec
27
Ateliér v hale, 3. část
Atelier3

Dalšími koňmi, které jsme fotili v „ateliéru“, byli dva hispanoarabi, Sheitan a Čiko. Ačkoli oba patří ke stejnému plemeni, každý je jiný. Tmavý hnědák Sheitan mi spíš připomíná drobnějšího PRE, kdežto Čiko má arabskou hlavu, ale je kostnatější. S oběma koňmi pracoval kaskadér Martin, věřím, že budou ozdobou show nebo filmů.

Prosinec
27
Ateliér v hale, 2. část
Atelier2

Po hřebečkovi přišla na řadu i klisnička Cecilie a posléze oba prckové dohromady. Cecilka ovšem dávala Maxíkovi pořádnou „čočku“ a kopala po něm, což hřebeček vůbec nechápal. Nakonec byli i provizorně sepřaženi do tandemu, kde se naštěstí chovali vzorně a vypadali velmi roztomile. Premiérově zkoušeli i skoky (či spíše skůčky), přičemž Max překvapil skvělým stylem i potenciálem. Řada přišla i na Bernsteina, hřebce Andy, který nejen skvěle skáče, ale zvládá i práci ve volnosti. S ubývajícím světlem jsem lovila fotky v protisvětle.

Prosinec
27
Ateliér v hale
Atelier1

Hned po svátcích jsem odjela za Andy do jejího nového působiště na výjimečnou fotoakci. Andy totiž zorganizovala a zajistila focení s umělým pozadím a profesionálním nasvětlením včetně osvětlovače ( Franto, díky za vše!) Začalo se fotit v poledne a jelo se bez přestávky do večera, kdy už jsme všichni padali hlady. Po vynikající večeři se fotilo dál – až skoro do dvou do rána. Postupně se před plátnem vystřídalo mnoho koní, někteří byli rození modelové, jiným chvíli trvalo, než pochopili, co po nich chceme. Nejprve přišla na řadu Corona, pak velmi šikovný lipicán Maximus, který je ve fázi výcviku kaprioly a miniappaloosa hřebeček Marnix v.d. Wolfskuil. Protože vzniklo opravdu velké množství fotek, budu je přidávat postupně.

Prosinec
11
Ještěd v mlze
Jested_mlha

Udělali jsme si výlet s přáteli na Ještěd, kde to alespoň trochu připomíná zimu. Po hřebeni šly pásy mlhy a do toho občas prosvitlo sluníčko, bylo to až snové a výborně se fotilo. Z mraků občas vykoukly i Krkonoše a Sněžka, z druhé strany pak Ralsko. Děti se vyřádily ve sněhu a my-dospěláci si užili chvíli odpočinku v předvánočním shonu.


Prosinec
3
Praha vánoční
Praha_vanocni

Místo nákupní horečky jsme si udělali výlet do předvánoční Prahy. Sníh sice nebyl, ale atmosféru to mělo i tak, hlavně když se se soumrakem rozzářil vánoční strom a výzdoba na Staroměstském náměstí. Vylezli jsme na věž Staroměstské radnice a kochali se pohledem z ptačí perspektivy, vůně svařáku stoupala nahoru a vysoko nad lidským hemžením pod námi jsem se konečně vánočně naladila.

Listopad
20
1. otevřené mistrovství Evropy Vem Camará Capoeira
1ME_capoeira

Významná akce, na kterou jsem se moc těšila – doufala jsem, že konečně v pěkném prostředí nafotím parádní kousky, které capoeiristi předvádějí. Jenže černá podlaha i pozadí a málo světla způsobilo, že jsem jela zcela na hranici technických možností foťáku a ty nejrychlejší akce jsou mázlé-prostě rychlost 1/250s absolutně nestačila. Ale jinak tato akce měla naprosto fantastickou atmosféru a tři hodiny utekly jako voda.

Listopad
15
Inverze čaruje
Inverze_caruje

Dny jsou stále šedivé, inverze je všudypřítomná a přivolává podzimní deprese. Jenže někdy vykouzlí i krásnou podívanou, jak to bylo teď dva dny u nás. Pobíhala jsem po louce i sídlišti s foťákem, kochala se námrazou, ale ostatní lidé jen zamračeně pospíchali do práce, aniž by zaregistrovali, co je kolem nich…


Listopad
13
Tölt
Tolt

Podzim je stále krásný a příjemně teplý, proto jsem se znovu vydala do sedla isladíků. Nejdřív jsem ale fotila Hefzibu s hřebcem Baldim při práci na jízdárně – je to nejen rezavý krasavec, ale také velmi šikovný hřebec. Moc se mi ale nelíbilo pozadí, proto jsme se po chvíli přesunuli na louku, kde nám podzimně zbarvené stromy udělaly pěkné kulisy. Na tölt to nebylo úplně ideální, protože i zde byl mírně svažitý terén a vyšší tráva, ale Baldi i Hef si s tím poradili a pár korektních fotek se nakonec také vybralo.

Listopad
12
Zlatý podzim
Zlaty_podzim

Listí je už dávno ze stromů pryč, ty nejkrásnější dny jsem samozřejmě musela být v práci a nestihla jsem fotit. Když pak přišel konečně pěkný víkend, vyrazila jsem k přátelům za oblíbenými modely – andalusanem a norikem. Příliš jsem si od toho neslibovala, začali jsme tím, že jsem majitele s hřebcem zahnala do vysoké suché „džungle“. Protože už mě znají, tvářili se, že je to normálka:-)! Poté jsme se přesunuli do lesíka, kde to bylo moc zajímavé ve světle i v protisvětle. Následně jsme andalusana odvedli zpátky do ohrady a já chtěla ještě pár snímků ve volnosti. A oba koně krásně spolupracovali, slunce pozlatilo vrstvu listí na pastvině a koně, zatímco za nimi už bylo všechno ve stínu. Podzimní atmosféra z toho přímo dýchá, vůbec jsem nečekala, že to tak vyjde a nakonec si podzim ještě užiju!

Listopad
6
Podzim
Podzim

Podzim je v plném proudu, jenže když je hezky, můžu na něj jen toužebně koukat z okna třídy a když mám konečně volno, tak je inverze:-(. Mezitím vítr otrhal všechno listí, takže jsem se musela spokojit se zbytky barevné krásy. Alespoň moje oblíbené šípky nezklamaly, jejich varianta s námrazou se dokonce stala motivem vánočního přání, které bude letos ke koupi.

Říjen
30
1. MČR Vem Camará Capoeira
1_MCR_capoeira

Historicky první mistrovství proběhlo v hale v Jablonci n. N., bojovalo se vyřazovacím způsobem a já jsem konečně pochopila, jak vznikají rozseknutá obočí! V rodě ze sebe všichni vydají maximum, až jsem se divila, že zvládli ještě další kola. Pro zpestření vystoupili trenéři s makulele, pokud se k němu dřív používaly mačety, tak asi moc obourukých capoeiristů nemohlo být…:-) Gratulace všem vítězům, ale i zúčastněným, protože nám připravili opravdu parádní podívanou. Další velkou akcí bude 1. evropský šampionát, který se uskuteční v Liberci ve dnech 17. – 20. listopadu.

Říjen
23
Večer s islandíky
Vecer_islandici

Konečně jsem se zase dostala do sedla, už mi ježdění moc chybělo. Neznám nic hezčího, než si jet töltem na islandíkovi podzimní krajinou a kochat se barevnými stromy a různorodou krajinou. Na focení tedy nebylo moc času, nakonec jsem trochu experimentovala s focením po západu slunce. Mám moc ráda jejich neuvěřitelný charakter, ráda s nimi trávím čas na pastvině jen tak, i bez foťáku.

Říjen
16
Lady a Valentýn
Lady_Valentyn

Věrka s Kristýnou mají své koníky v malé stáji na kraji města. Ačkoli klisna (ryzka) a valášek (bělouš) jsou rozdílní ve stavbě těla, přesto to jsou oba čeští teplokrevníci. Výborně spolu vycházejí, tak nebyl ani problém je vyvést na louku, kde pózovali. Valentýn mě naprosto dostal svými „horolezeckými“ schopnostmi, protože s chutí vylezl opakovaně na kopec hlíny ve výběhu a pak ho secválal. Lady jen přihlížela, čili jako správné něžné pohlaví se držela při zemi:-)!

Říjen
15
Tesinka-Ektesa
Ektesa

Kamarádka mě poprosila o nafocení arabské klisničky, kterou si dovezla z Polska. Tesinka se už převlékla do zimního kožíšku, tak vypadala jinak, než na zářijové výstavě v Troji. Nejprve jsme fotily nějaké pohybovky a pak jsme ji na ohlávce vyvedly ven a hledaly pěkné podzimní pozadí. Okouzlilo mě protisvětlo, podzimní sluníčko čarovalo, jen přesvědčit temperamentní klisničku, že má někde chvíli postát bylo docela těžké:-)! Další fotky patřily místním koníkům, haflingské klisně a poníkům, kteří si dali honěnou s místními hafany.

Říjen
1
Bulovka - pastviny
Bulovka_podzim2011

Po dlouhé době jsem zavítala na Bulovku, protože zde pořádali Huberta. Přijela jsem už brzy ráno, abych mohla ještě projít pastviny a podívat se za bubíčky, protože jsem je od zimy neviděla. Letošní hříbata už jsou hodně velká a vydařená. Ke mně se chovala s odstupem, ale kobyly brzy zjistily, že jsem „teta drbací“ a pak už jsem ani nemohla fotit a musela je drbat a drbat:-)! Některé klisny si krásně upravily hřívu „čumbrky“, podzim je zkrátka tady. Na večer jsem ještě fotila mladého norika Falstra, kterého však mnohem víc zajímaly klisny, než nějaké pobíhání v prachu. Ale na Bulovce je vždy milo a člověk si na nekonečných pastvinách krásně vyčistí hlavu.

Říjen
1
Bulovka- Hubert
Hubert_Bulovka

Hubertova jízda je tradičním zakončením sezóny. Na Bulovce si k tomu vybrali nádherný slunečný den, sešla se čtyřicítka jezdců, která se vydala na čtyřhodinovou vyjížďku. Já jsem jela s panem Fialou v kočáře taženém frískými vraníky, abych byla přímo v centru dění a mohla fotit. Pravda, chvílemi to bylo adrenalinové, ale jinak naprosto skvělé - koně, podzimně zbarvená krajina, voňavý les s pruhy zlatavého světla a udivení houbaři:o). Zkrátka moc vydařená akce!

Září
24
Výstava v Lysé n. L.
Lysa2011

Krásné babí léto, spousta lidí, známých a přátel a jinak stále stejná výstava…Co dodat? Ani mě nebavilo fotit, protože je to stále na stejné kopyto, pozadí příšerné, podklad na kolbišti koním nebezpečný a davy lidí pletoucích se koním při vchodu pod kopyta. Zajímavá byla přehlídka plemen, kde bylo zastoupeno několik zajímavých plemen (morgan, islandíci, knabstrupové, Kisbérští koně…) a v programu mě dostali koně ze Silver Stone Ranche, kteří byli jedním slovem fantastičtí!   

Září
11
Svod frízů Rudná
Svod_frizu_Rudna

Týden po šampionátu arabů jsem vyrazila na svod fríských koní. Tentokrát jsem nemusela pracovat, od toho tam byla Věrka Marková, takže jsem to brala jako příjemné setkání s přáteli. Navíc jsem byla svědkem toho, jak historicky poprvé byl v ČR udělen titul Kroon – komisaři ho na sklonku celého svodu udělili klisně Rixt P. V., které patří obrovská gratulace! Obdiv patřil i holandským vodičům, kteří v neuvěřitelném vedru zvládli odběhat všechny koně a profesionálně je předvést.

Září
3-4
II. Prague Intercup
II_Prague_Intercup

II. ročník mezinárodního šampionátu arabských koní Prague Intercup se také letos velmi vydařil, i když panovala vedra jako na Sahaře! Zúčastnilo se ho 57 koní a viděli jsme mnoho koní již ověnčených tituly z jiných show. Podívaná to byla úžasná, arabští koně jsou zkrátka jedineční.
For English speaking readers: 15 Sep 2011, Gallery is complete now. If you are interested in some of photos, please write me an e-mail.

Září
3
X. Česká národní přehlídka
X_narodni_sampionat_arabu

Plnokrevní arabští koně o víkendu ovládli Císařský ostrov. V sobotu proběhnul jubilejní X.český šampionát, třicítku koní posuzovala porota ve složení Elizabeth Chat, Claudia Darius a MVDr. Marek Trela. Jako fotograf v ringu jsem se snažila každého koně zachytit v klusu, v postoji a také předávání cen. Máte-li zájem o některé snímky, napište mi e-mail, dohodneme podrobnosti a cenu.

Září
1
Hřebeček miniappaloosy
Hrebecek_miniappa

Se začátkem září mi nastaly pracovní povinnosti a už zase nebudu moc stíhat. Ale focení u kamarádky jsem si nenechala ujít, hlavním motivem byl roční hřebeček miniappaloosy (mimochodem je na prodej.) Vesele skotačí s velkými koňmi a když ho to přestane bavit, podběhne ohradník a jde si do sadu. Zkrátka si užívá bezstarostného života!


Srpen
28
Knabstrupové
Knabstrupove

Knabstrupskou klisnu s hřebečkem si dovezla na jaře Johana, ale na focení nám stále nevycházel vhodný termín. Všechno klaplo až ráno po svatbě, kdy všichni spali, jen já se vzbudila v sedm ráno a šla pěkně do ranní rosy fotit. Hřebeček Onyx byl velmi mazlivý, až mě to překvapilo. Když se k nám přidala čerstvě provdaná mladá paní Johanka, Andy a Rikáček, vzniklo i několik akčnějších fotek. Pokud budete chtít tyhle exotické krasavce vidět, zamiřte na výstavu do Lysé.

Srpen
25
Joe a ostatní
Joe

Poslední týden v srpnu jsem se snažila dohnat to, co nešlo v předchozích „letních“ měsících. Vše začalo telefonem kamarádky: „Tak kdy přijedeš? Vždyť mi to hříbě dřív vyroste, než se objevíš!“ Na mysli měla svého malého quartera. Slunce si to dlouho rozmýšlelo, než vylezlo, a tak nezbývalo, než fotit téměř v poledne. Kromě hříbat jsem fotila i ostatní osazenstvo a samozřejmě nesměl chybět ani fríský hřebec podomácku nazývaný Joe.

Srpen
23
V parku
V_parku

Po vystoupení si všichni uštvaní Štvanci oddechli, ale s Robertem Šlapanským jsem ještě měla domluvené focení. Postupně se však přidali i ostatní a nakonec z toho bylo báječné focení v dětenickém parku v krásném večerním světle, i když stíny se rychle prodlužovaly. Vždycky je radost fotit s profíky, protože koně Štvanců jsou opravdu skvěle vycvičeni, a  tak bylo dokonce možné i některé nafotit na volno. Taky jsem vůbec nemusela řešit výrazy koní – ti zírali na pštrosy v nedalekém výběhu. Lidičky, díky a spoustu pěkných vystoupení!

Srpen
23
Štvanci v Dětenicích
Stvanci2011

Vedro, vedro k padnutí, všichni normální lidé naložení ve vodě, jen brněnská skupina Štvanci musela být v „plné polní“ nastoupená k rytířskému turnaji v Dětenicích. Naštěstí jsou v letošním létě zvyklí na všechno, takže to zvládli bez kolapsu lidí i koní, ale opravdu jsem je litovala. Nicméně jsou to profíci každým coulem, takže vše odehráli s veškerým nasazením. Letos jejich vystoupení obohatil Jarda Pelíšek s ukázkou s dravými ptáky, ani těm se ale příliš létat nechtělo. Zcela upečení jsme všichni skončili po vystoupení v chladné stáji, ale to ještě nebylo všemu konec.

Srpen
17
Rufus
Rufus

Hřebeček Rufus je zajímavou směskou několika plemen, ale nosí se jako malý arab a vyniká pěknou stavbou těla. Po odstavu je na prodej, proto jsem ho byla fotit. A samozřejmě jsem využila příležitost vyfotit i arabský dorost ve výcviku. Jsem zvědavá, jak si mladý hřebec a klisnička povedou na X. Národním šampionátu plnokrevných arabů, který proběhne zároveň s II. ročníkem Prague Intercupu 3. – 4. září 2011 v Praze – Troji.

Srpen
14
Baron van Odingastate
Fellove

Nafotit jediného servisního fríského hřebce v ČR jsem si moc přála. Jašurkovi mi ho ještě ráno vykoupali, takže jeho 160 cm dlouhá hříva tentokrát nebyla zvlněná od copánků, ale krásně hedvábná jako od kadeřníka:o). V boxe je to mazel, velmi klidný a pohodový hřebec, dokonce ani venku se nekonalo žádné bláznění. Když jsem se divila, že ani nekouká a neřehtá na stádo fellských klisniček, pan Jašurek odvětil, že ty ho nezajímají, že si hledí jen fríských klisen! Všechno bylo tedy super nachystané, jen to sluníčko nechtělo spolupracovalo, tudíž jsem musela vyjít s „plechovým nebem“. Ale jinak jsem z něj byla naprosto unešená - asi jako většina koňáků, protože zvítězil ve II. ročníku ankety Nejkrásnější kůň České republiky! A jak se udržuje jeho superdlouhá hříva? Jednoduše – zaplete se do mnoha copánků a ty se dají do podkolenek pana Jašurka! :o)

Srpen
14
Fellský pony
Fellove

Díky vstřícnosti manželů Jašurkových jsem mohla odpoledne strávit s jejich fellskými poníky (a nejen jimi.) Když jsem avizovala svoji návštěvu, napsali mi, že budu mít koně připravené. Netušila jsem, že stráví 3 dny koupáním snad deseti koní – a moc jim tedy děkuji za skvěle nachystané koně i předvádění (kéž by to tak bylo vždycky!) Fellové mi byli okamžitě sympatičtí nejen svojí příjemnou povahou, ale i menší výškou a jeden z mladých hřebečků mi doslova učaroval. Byla jsem lehce šokovaná, když mi pan Jašurek řekl, že Joovi (Lunesdale Mountain Mist - bělouš) je už 21 let! Přesto je tento „pan kůň“ stále v úžasné kondici a má nádherné potomky. V ČR platí, že fellové = chov Jašurkových – a mají se opravdu čím chlubit! Kromě nich jsme ještě fotili frískou klisnu, kterou čeká v září svod.

Srpen
14
Vyjížďka kočárem
vyjizdka_kocarem

Na zámku jsem přespala a dopoledne mě čekalo příjemné překvapení – projížďka zámeckým parkem v kočáře. Fríští hřebci Zat a Kim Parohových si ale museli odpočinout po sobotním vystoupení, tudíž jsme vyjížděli dost pozdě, kdy už bylo ostré světlo. V parku ale panoval příjemný chládek a přede mnou se otevíraly stále nové a nové pohledy na nádherné scenérie. Koně klapali podkovami, vítr k nám nesl vůně od říčky, ze zeleně občas vykoukly jednotlivé stavby rozmístěné po areálu. Teď už vím, proč se to zde nazývá Krásný Dvůr…

Srpen
13
Dáma v rudém
Romanticky_sen

Jednou z účinkujících v Krásném Dvoře byla i Evička Hedbávná (taky ji můžete vidět často hlavou dolů :o), když jezdí džigitovky s Caballos.) Nejprve pospíchala domů, ale přemluvila jsem ji, aby se ještě převlékla za „princeznu“ a šly jsme fotit do parku. Slunce už bylo nízko a občas se i schovalo za mráčky, ale Eva s Whippym v parku přímo ztělesňovali romantiku. Naprosto jsem si dovedla představit, jak se tu v 18. století projížděla nějaká šlechtična a vychutnávala si krásný letní podvečer.

Srpen
13
Romantický sen
Romanticky_sen

Na zámku Krásný Dvůr proběhla pod taktovkou manželů Parohových koňoakce nazvaná Romantický sen 19. století. V krásném parku se odehrával více než dvouhodinový program, který pobavil malé i velké návštěvníky. L. Novotný chrlil oheň, eleganci představovalo pas de deux Parohových na fríských hřebcích a dáma v sedle E. Hedbávná, zdařilý byl i tanec s koňmi V. Staňka a třešničkou na dortu pak pohádka v podání divadla BezeVšeho. V roli krále vystupoval herec Roman Skamene, jehož hlášky rozesmály úplně všechny a když si princ Honimír vzal za ženu zakletou princenu a dostal zadlužené království, byl pohádce konec! :o)

Srpen
11
Zoo Dvůr Králové
Zoo_Dvur_Kralove

Udělali jsme si výlet do ZOO ve Dvoře Králové, samozřejmě jsem brala foťák s sebou. Ráno bylo šedivé nebe, sem tam spadlo i pár kapek, ale postupně se obloha protrhala. Zvířata ráno ještě pospávala, čilí byli jen gepardi, kteří se mě fascinovali. Zajímavá byla i projížďka safari busem, zkrátka jsme si to parádně užili.


Srpen
5
Uragán-Kája
Uragan_Kaja

Nebojte, nefotila jsem žádný uragán, ale koně, který se tak jmenuje, leč slyší na domácké Kája:o)! Počasí nebylo zrovna ideální (což je pro letošní léto typické) a tak se mi ani moc nechtělo do „běhacích“ fotek a po krátké akci jsme se s Kájou, majitelkou, její dcerkou a dvěma psy vydali do nedaleké Kamenice. Byla pěkně studená, ale když jsem chtěla lepší fotku, musely boty dolů a pěkně do vody! Kája sice z vody moc nadšený nebyl, ale pár snímků vzniklo. Úplně opačně na tom  byla ovčanda, která se nadšeně ráchala v potoku, zatímco jezevčice ji spíš jen pozorovala ze břehu.

Srpen
1
Dovolená ve Francii
Francie_2011

Francie nám učarovala, tudíž i letos jsme zamířili na jih, či spíš ještě jižněji. Kemp byl poblíž Béziers, odkud jsme vyráželi na četné výlety. Chtěli jsme lépe poznat kraj katarů, podívat se na pravěké malby a navštívit úžasné středověké město Carcassonne. Nakonec se nám vše podařilo, a to zčásti proto, že převládalo polojasné počasí a moře bylo proti očekávání studené až ledové. Celý text najdete zde…

Červenec
12
Bílí sokoli
Bili_sokoli

Dnes jsem absolvovala jedno z nejzajímavějších a taky nejnáročnějších focení – a to nikoli koní, ale vzácných bílých sokolů. Mým úkolem bylo nafotit prodejní snímky, které jsou u dravců velmi specifické. K focení jsem měla k dispozici pouze vyříznutý kruhový otvor na teleobjektiv v jinak plné voliéře a nesměla jsem být slyšet, abych nepolekala mladé divoké ptáky (nejspíš bych jednoho celoročně splácela.) Sokolník se pokoušel upoutat jejich pozornost z druhé strany, aby se otočili a byla vidět kresba křídel. Jenže vysvětlujte to sokolům! V pauzách jsem se dozvěděla spoustu zajímavých informací, vyfotila jsem si i přepeřující samici orla (mé indiánské jméno zní Tři orlí pera nebo spíš Ta, co fotí ptáky:o)) a na večer došlo i na majitelovy dva koníky. K množství fotek se nakonec 16 snímků podařilo podle přání sokolníka, ty mají označení písmeny AD, ostatní – které zaujaly mě, mají na začátku jen D.

Červenec
12
Minihříbě
Minihribe

Když se miniappaloose narodí hříbě, je to zákonitě minimimi:o)! Nápadně připomíná plyšáka na hraní a když se nechá pohladit, zjistíte, že opravdu takové je. Tomuhle hřebečkovi byl přesně týden a stále se raději držel po boku matky. Hřebec na dalších snímcích je jeho otcem, tak bude zajímavé, jak se bude měnit prckova barva. Ačkoli jsem už hřebce fotila, došlo opět i  na něj, protože jsem viděla úzký pruh světla u jinak temného lesa a tam jsem ho chtěla dostat. Když se to podařilo, paprsky mu prozářily hřívu jako nějakému pohádkovému koni – a to jsem přesně chtěla. Na závěr jsem fotila novou klisnu – appaloosu, která rozšířila majitelčino stádo.

Červen
29
Bonetka
Bonetka

Zasloužilé matce Bonetě se narodil zřejmě poslední potomek – chladnokrevná klisnička pojmenovaná Bonetka. Ničeho se nebojí, je hodně zvědavá a už se i kamarádí se svou mnohem větší kamarádkou. Letošní léto hříbata buď peče nebo skrápí deštěm, tak asi z toho rostou jako z vody :o).


Červen
28
Nord ranč
Nordranc

V rámci přípravy článku jsem jela na Nord ranč, kde jsem strávila velmi příjemné odpoledne s majitelkou Aničkou Folaufovou. Focení bylo zpočátku obtížné, protože pastviny obklopující ranč jsou skutečně nedozírné a tím pádem nám koně systematicky mizeli, kdykoli se jim zachtělo. Vyřešily jsme to pak focením v menší ohradě, kde pózoval hřebec QH Taris Quo Vadis a nádherný GH Dark Peppe. Koně tu žijí opravdu spokojeně a je to na nich vidět.

Červen
27
Méreni
Mereni

Někdy se mi stane, že zcela nečekaně přes známé „objevím“ zajímavé koně. Tak to bylo i v případě mérenských klisen. Nejprve jsme ale všichni museli vyšplhat na bývalou sjezdovku – ale po koních ani vidu ani slechu. Pak je majitelka zavolala a ejhle – z lesíka vyběhly tři klisny a roční klisnička. K rozběhání jim stačilo velmi málo, evidentně se bavily, ale zachovávaly si dost velký odstup, nebyly zvědavé na žádné chválení ani jiný kontakt. Žijí po svém a jsou spokojené, člověka příliš nepotřebují a ze svého kopce mají přehled o všem - téměř jako divocí koně.

Červen
27
Miniappaloosy podruhé
Miniappy2

Minísci mě dočista okouzlili, proto jsem se k nim vrátila ještě jednou a v lepším světle. Opět nezklamali, tentokrát se krásně předváděl a pózoval hřebeček a hříbata si na večer začala hrát na honěnou a na schovávanou za keři. Foťák mi občas přeostřil na trávu, jak se mu v ní schovali, jsou to zkrátka „malí bojovníci ve vysoké trávě“:-)!


Červen
27
Appaloosy ve volnosti
Appy_volnost

Klisna s hřebcem spolu sdílejí jeden výběh a připouštění ve volnosti může začít. Ale když je vedro, nemají ani koně na žádnou romantiku ani pomyšlení, spíš si vzájemně odhánějí hmyz. Trochu jsme je rozpohybovali a nejhezčí snímky vznikly, když se rozeběhli spolu. Ale protože bylo ostré světlo, vrátila jsem se na další pastvinu (s painty a křížencem) až večer, kdy už byli koně veselejší a ochotní si hrát.

Červen
25
Mezinárodní šampionát Welsh pony a cob
Velsi_Sampionat2011

Do Pardubic se sjeli chovatelé i obdivovatelé velšských poníků a kobů na šampionát. Vzhledem k velkému počtu přihlášených koní (přes 120) probíhalo posuzování paralelně na dvou kolbištích. Snažila jsem se vyfotit všechny zúčastněné, ale ať jsem se snažila, jak jsem chtěla, nepodařilo se mi to. Pokud máte zájem o fotky, napište mi e-mail se jménem koně a požadované velikosti snímku (pro web či kvalitnější rozlišení), podívám se do archivu – toto je jen zlomek fotek.

Červen
22
Shetlandi
Shetlandi

Využila jsem pozvání nafotit stádečko shetlandíků, majitelka začíná s chovem a má šest klisniček různého stáří. Bylo poměrně vedro, proto jsme je moc nehonily a mouchy mi pomohly k několika zajímavým fotkám či spíš fotofórům. Asistoval nám k tomu bernský salašnický pes Nero. Od poníků jsme se přesunuly k ostatnímu zvířectvu, nejprve mě zaujaly divoké kachny s mláďaty, které se usadily v místní nádrži. Pak jsme zamířily ke kozám, které byly nesmírně zvědavé, ale zpočátku i velmi nedůvěřivé. Pak se ale osmělily a chodily si pro podrbání mezi růžky. 

Červen
5
Před západem
PRE

Původně jsem se chtěla u známých jen stavit s cd s fotkami, chvíli si popovídat a jet domů, protože počasí nebylo zrovna na focení. Kolem se rozprostírala mračna, v dálce byla dokonce vidět duha, pak se náhle obloha vyčistila a vysvitlo slunce. Nemohla jsem odolat a vytáhla majitelku na chvíli na pastvinu. Koně nás vítali, mysleli si, že už jdou domů – a místo toho je čekala ještě chvíle běhání. Ale myslím, že to stálo za to!

Červen
5
Minipony
Minipony

Asi se začnu specializovat na poníky – sice z nich bolí kolena, jak se krčím u země, ale jinak jsou úžasní! Tihle prckové jsou z Holandska a kdybych si je měla kam dát, tak už bych je měla doma. Klisničky mají hřívy, že když zafouká vítr, mám pocit, že je ta kštice převáhne a musejí nutně spadnout. Hřebeček miniappaloosy je zatím roční, tak se chová podřízeně a trochu i ustrašeně, ale jako rodinný mazel bude určitě skvělý. Zato shetlandík je už pan kůň a dává to znát řehtáním a neustálým sledováním ostatních koní. Kdybyste měl někdo zájem, kontakt předám. 

Červen
4
Appaloosy a painti
APHC_AP

Ranní slunce, rosa v trávě, azurová obloha a vzorně nachystaní koně – idylka pro fotografování! Vyšly z toho snímky, kterým říkám pohledovky a plakátovky, prostě rozevláté hřívy a líbiví koně. Nechtěla jsem je ale kvůli velkému dusnu příliš honit, všeho musí být s mírou, aby koně nebyli otrávení. Pak ztratí jakýkoli výraz a je po focení. Vidět spokojené a vyrovnané koně je vždycky bezva zážitek a jsem jen ráda, že přibývá majitelů, kteří nedrží koně zavřené 23 hodin ve stáji!

Červen
4
Miniappaloosy
Miniappaloosy

Co je to? Je to malé, roztomilé a má to puntíky. No přeci miniappaloosa! Majitelka mě odvedla k veliké pastvině, kde se náhle za šípkovým keřem vynořila nejprve jedna klisna a po ní i hříbata a hřebec. Úžasné pidistádo si žije nerušeně celoročně venku, připouštění i porody probíhají podle Matky přírody a poníkům to evidentně svědčí. Nejprve byli vůči mně nedůvěřiví, ale pak zjistili, že nekoušu, postupně se osmělili a pak už mi vesele lezli do objektivu. Byli úžasní, nemohla jsem si jich nabažit, zvlášť když ještě jejich pastvina byla plná kopretin a motýlů.

Květen
29
Koně na Kosti
Kost_kone

Oblíbenou akci Merletů na Kosti zakončujeme s Johankou focením v historických kostýmech. Už jsme tu nafotily mnoho atraktivních snímků, tak si musím hledat další zajímavá místa. Tentokrát jsme přemluvily i Romana k focení, tak mám  „šlechtický“ pár na hradě. Pak se zmožený Roman odpojil a my pokračovaly do nedalekého rybníka. Nikoli se koupat – ačkoli bylo pořádné vedro, ale fotit v krásném podvečerní světle. Zkrátka romantika jako vyšitá!

Květen
29
Dobráci od Kosti
Kost2011

Merleti se zase po roce vydali řádit na Kost, tudíž bylo jasné, kam se odpoledne vydám. Po týdnu zkoušení u maturit jsem potřebovala „dobít baterky“ a přijít na jiné myšlenky. A zase jsem se smála, až jsem nemohla fotit, zase jsem obdivovala dokonalý šerm a vtipné nápady. (Díky za upozornění č.1: Sem si nesedej, tady bude lítat zelí. Č.2: A sem taky ne, tady budeš pocákaná krví..:o))) Ocenila jsem souboj „krejčí“ versus šermíř nebo bitku o láhev vína v podání dvou rokokových šlechticů (podle nosa poznáš kosa?:o)) A pokud trnete strachy, že byl Karel zastřelen v souboji, tak vězte, že při této akci nebyl zabit ani zraněn žádný z protagonistů :o). Na fotky s koňmi, kteří tu nechyběli, si musíte počkat, opravy maturitních písemek mají přednost.

Květen
21
Velšík a norik
velsik_norik

Slunce vydrželo až do pozdního večera, krásně se fotilo na pastvině u kamarádky, která se zatím potila při tréninku. Na pastvině jsem rozdováděla velšíka, kterému se ani pak nechtělo přestat běhat a předváděl krásný prostorný klus. Z vedlejší pastviny ho pozoroval norik, který se taky nenechal dvakrát přemlouvat a s neobvyklým elánem se ochotně rozpohyboval po rozkvetlé pastvině. Moc pěkné světlo a vydařený den!

Květen
21
Parkury v Liberci
Parkury_Liberec

Po dlouhé době jsem se vydala na parkury, ale místo focení jsem si tam šla popovídat s přáteli, které jsem dlouho neviděla. Překvapilo mě, že se zde skoro zastavil čas a na kolbišti se často objevovala jména lidí, kteří tu závodí již řadu let. A tak jsme vzpomínali, probírali novinky a bylo to moc příjemné.   


Květen
19
Stormur a Signý
Stormur_Signy

V Ludvíkově se narodila dlouho očekávaná hříbátka po Baldim (na snímcích rezavý hřebec s bohatou hřívou, mohli jste se o něm leccos dočíst v dubnovém Jezdectví.) Obě se moc vydařila, hřebeček je celý Baldi – ryzáček a klisnička zase strakatá po mamince Gátě. A za povšimnutí stojí, že tihle prckové umějí už od narození běhat mimochodem! Oba jsou velmi přátelští a komunikativní, zkrátka typičtí islandíci.

Květen
7
Přírůstky na Wanted ranchi
Prirustky_WR

Večerní sluníčko pozlatilo poslední focení – a to na ranči u Šnáblových. Ačkoli jsem nebyla předem ohlášená a vše vzniklo z okamžitého nápadu, měla pro mě Lenka pochopení (díky:o)),  a tak jsem se mohla kochat novými hřebci. Roček black overo je Maximum Blues Masters a tříletý bay tobiano je Im Ideal, oba byli importováni z USA. Bude určitě zajímavé sledovat jejich kariéru a časem i potomstvo. Poté jsem se vydala za klisnami, které mají každoročně jinak zbarvená hříbata. Zkrátka painti mají něco do sebe! 

Květen
7
Ranč Radana
Ranč Radana

Od Gabči jsem se přesunula k Petře Svejkovské, čekala mě dvě krásná letošní paint-hříbata, louka plná pampelišek a taky fotogenický zbytek stáda. Hřebec King pozoroval se zájmem z ohrady to naše snažení,  pobíhání a halekání, nejspíš se dobře bavil, protože jeho se to tentokrát netýkalo. Krásně se fotila zajímavá skupinka, ve které byl bělouš-shagya arab, paint s modrýma očima a celobarevný paint-vraník.  

Květen
7
Potomek TT Mighty Junior
Paříž 2011

TT Mighty Junior je vynikající appaloosa hřebec a otec mnoha výtečných hříbat. Malý hřebeček se snad jednou k nim také přiřadí, zatím si užívá sluníčko, pampelišky a láskyplné doteky mámy Sheily. Jeho letmé starty, vynikající obraty a rychlý cval po louce tomu nasvědčují.


Květen
7
Appaloosa Farm
Appaloosa Farm

Pampelišky vykvetly, hříbata byla na světě, tak jsem se vydala ke Gabče na focení. Vyrušila jsem ji z brigády, ale nesla to statečně :o) a nakonec se podařilo stihnout všechno. Překvapil mě Taurus, protože se umí na povel vzpínat a ochotně nám to předvedl. Hříbátka jsou roztomilá, každé jiné a už jsem na ně zvědavá za rok, protože určitě zcela změní barvu, jak je to u appaloos zvykem. Puntíci zkrátka umějí překvapit!

Květen
2
Exkurze do Paříže
Paříž 2011

Paříž? Pařím! Paříme! :o) Ne, tak v tomto duchu se exkurze školy opravdu nenesla, protože byla velice náročná. Skoro jsem si připadala jako japonský turista, který v pěti dnech navštíví osm evropských hlavních měst, jedla jsem v poklusu a fotila též v poklusu, protože jinak to ani nešlo. Počasí nám zpočátku moc nepřálo, ale stále se vylepšovalo, stejně jako naše nálada. Absolvovali jsme klasický okruh památkami, od impresionistů přes Monu Lisu k moderně, od gotiky k Eiffelovce a posléze vše završili na La Défense. Na zpáteční cestě jsme ještě viděli nádherně osvětlenou katedrálu v Remeši a zažili velice neobvyklé setkání s obrovským mechanickým pavoukem (ti zvídaví ho jistě už našli v akci na youtube.) Poslední zastávkou byl Norimberk a pak už návrat zpátky do reality!

Duben
21
Valsoraj Ucora podruhé
Ucorka_duben

Těšila jsem na malou Ucoru na pěkné pastvině a žasla jsem, jak za měsíc vyrostla. Teď už to není to ostýchavé hříbátko, ale mazlilka, takže když jsem s ní byla na louce sama, neudělala jsem ani fotku a jen jsem ji drbala:o). Teprve s příchodem majitele jsme ji rozpohybovali a už teď je vidět ladný pohyb typický pro araby.


Duben
21
Painti v březovém háji
Painti_jaro2011

Chtěla jsem nafotit nové koně, proto jsem si domluvila akci na časné ráno a majitelka mi vyšla plně vstříc (díky moc) - koně byli vzorně vyčištění a už krátce po sedmé ranní jsme mohly začít fotit. Nejdřív jsem fotila hřebce – majitelka mě lehce varovala : „Moc ho nehuškejte, umí se naštvat a pak nepřemýšlí hlavou!“ Ale on patří k těm koním, kteří rychle pochopí, že jde o hru a pózoval naprosto profesionálně. Naopak jsem z něj měla pocit, že si moji pozornost užívá a blahosklonně přijímal mé chválení a poplácávání. Prostě pan hřebec! Pak jsme se přesunuly do svažitého výběhu klisen, který byl lemován svěže zelenými břízami. Nebylo to na žádné velké akční focení, proto jsem se soustředila spíš na portréty a hru na schovávanou v hájku:o).

Duben
20
Darkwood Cherokee
Cherokee

Loni jsem byla svědkem připouštění Dakoty a Ancaira a 16. dubna se narodil z tohoto spojení hřebeček Darkwood Cherokee. Zatím je plachý a drží u mámy, Dakotu jsme musely k pohybu dost přemlouvat, bývala by raději jedla seno. Prcek pak padnul a spal, proto jsme se věnovaly ještě focení borderek v pěkném podvečerním světle.


Duben
17
5. Jogos Integrados Criancas
Capoeira-MCR2011

Velká capoeiristická akce měla množství účastníků i diváků, atmosféra byla skvělá a pro všechny to byl příjemný prodloužený víkend. Děti od šesti do čtrnácti let ve třech kategoriích bojovaly o vítězství, ale výborně jim šel i trénink a skvěle se bavily při sambě. Zkrátka trocha jižanského temperamentu dýchla na všechny zúčastněné. A abych se nechlubila cizím peřím, tak tentokrát fotil manžel.

Duben
16
Hrátky Jack-Russela
Jack_Russel

Psíky všech plemen a velikostí mám také ráda, proto jsem se zaměřila i na hravého Jack-Russela Aidena a jeho psího kamaráda Ajina. Nejprve pózovali v petrklíčích a pak za to dostali tvrdý rohlík, kterýžto se stal zdrojem veselé honěné. Ještě lepší zábava pak vypukla s lonžovacím bičem, na který se Aiden nechal ulovit jako ryba na udici a v tu ránu se z něj stal malý pitbul:o))!

Duben
16
Time Out
TimeOut

Potřebovala jsem si vybrat odpočinkový čas, proto jsem se vydala ke kamarádce Jarče. Užila jsem si focení klisničky sportovního ponyho, která je nesmírně mazlivá a komunikativní. Pak jsme se zaměřily na focení koní na prodej – jedním z nich je roční fríz Hidde (Doaitsen 420 Sport x Folkert 353 Sport, mateřská linie: Stb x Ster+ Pref*4 x Ster + Pref*6 x Preferent *4) a druhý vraný valach Time Out, narozen 2000, KVH 165 cm, původ Voltaire x Nimmerdor. Pokud by měl někdo o ně zájem, kontakt předám.

Duben
3
Štěňata, kůzlata a jiná havěť
Stenata_kuzlata


Když fotoneděle, tak pořádná! Odpoledne jsem si užila s kamarádkou Alčou a jejími zvířátky. Z houfu štěňat zbyla už jen dvě – Nitka a Červík. Konstatovala jsem, že Ála je jako vždy originální při dávání jmen, ovšem po půlhodince focení mi došlo, že je ještě originálnější než obvykle-fenečka je totiž Červík a pejsek Nitka:o))). Do akce se pak zapojily i ostatní borderky, úžasně pasou stádo koz a taky se donekonečna dokážou honit za talířem. Došlo i na Ancaira – Carlose, který se naučil pár nových cviků. Domů jsem se vracela zaprášená, oslintaná a oťapaná malými tlapkami, ale bylo to bezva.

Duben
3
Basia a Luky
Basia_Luky


První pěkný jarní víkend – to jsem si nemohla nechat ujít, a tak jsem si udělala fotookruh po známých. Nejdřív jsem fotila ryzku Basiu, chladnokrevnou klisnu, kterou znám od hříběte. Stala se z ní modelka a bezvadně se fotí, přidala se i Lyra. Pak přišli na řadu poníci - strakoš Luky a  bělka Sheila i se svými malými majitelkami, které statečně pomáhaly při nahánění.

Duben
3
První letošní hříbata
Prvni_hribata


Když už bylo příjemně teplo, přesunula jsem k další chovatelce a na  louku byla vypuštěna hříbátka (obě zatím bezejmenné klisničky ČT.) Obě hříbata měla vyloženě radost z pohybu, musela jsem se smát, když jsem viděla jejich krokové kreace, piruetky, poskoky a to vše na dlouhých nohách, které chvílemi vypadaly jako gumové. Jejich mámy to nechávalo v klidu, hlavně že mohly oždibovat čerstvou rašící trávu!

Březen
21
Valsoraj Ucora
Ucora

Tahle malá arabka má za tatínka jedinečného hřebce Royal Colour a maminkou je Usaina El Hadin. Venku spíš létá než běhá, máma si ji bedlivě hlídá a kontroluje, kde tu svoji nezbedu má. Obě jakoby si se mnou hrály na schovávanou za kmeny velkých stromů, přeci jen jsem byla cizí element. Jen počasí nám moc nepřálo, ale jaro už je za dveřmi, tak se k téhle princezně ještě určitě vrátím.

Březen
19-20
Equitana
Equitana 2011

O minulém víkendu jsem byla v Essenu na Equitaně, tentokrát přidávám snímky z haly č.6. Zde se přes den střídají nejrůznější plemena, tradičně jsem obdivovala islanďáky, krásné haflingy, majestátní shiry  i další chladnokrevná plemena. Mnoho vystoupení měli koně andaluští, ale závěr výstavy mi letos přišel poněkud chudší. Z Česka dorazili zástupci koní Kinských a žluťáci z chovu ing. L. Jelínka, kladrubáci letos bohužel chyběli.

Březen
18
Fabuloso
Fabuloso

Nádherná, neuvěřitelná, strhující – superlativů bych mohla napsat ještě celou řadu, protože letošní Hop Top Show na Equitaně zkrátka opět posunula již tak dost vysoko nasazenou laťku. Nesla se v duchu práce s koňmi ve volnosti, fantastický byl Pegas pod taktovkou J. M. Imberta, vystoupení F. Pignona s hřebci bylo prostě famózní, dvanáct koní (!) ve volnosti ovládal Lorenzo. Kentaur v provedení Manola z Théatre du Centaure vháněl až slzy do očí a tak bych mohla pokračovat dál. Fantastickou atmosféru měl rytířský turnaj nebo závody kvadrig, poetiku vnesla do arény A. Hasta Luego. Dost slov, raději se podívejte na rozsáhlou fotogalerii.

Březen
12
Batizado Jablonec n. N.
Batizado_Jablonec

Mladší syn začal trénovat capoeiru, a tak jsme se zúčastnili prvního batizada. Páskování bylo spojeno i s exhibicí, ze které jsou snímky. Jako tradičně platí, že když se něco opravdu umí, tak je to pro diváky obrovský zážitek. Byl zde i contramestre Pacoca a profesor Batata, takže pro děti, které dostávaly pásky, to byl opravdu významný den. A co to je capoeira? Jedinečná afro-brazilská bojová kombinace tance, akrobacie a netradičního boje doprovázená hudbou a zpěvem, v podstatě jde o předstíraný boj dvou hráčů. Capoeira byla zakazována a tvrdě potírána, až v roce 1972 byla opět uznána jako sportovní odvětví a nyní je v Brazílii druhým nejoblíbenějším sportem. (A u nás doma jednoznačně prvním:o)!)

únor
22
Islandská zima
Islandici_zima2011

Mrazy pokračovaly, ale některým koním vůbec nevadily-na mysli mám stádo islanďáčků z Ludvíkova. Koníci jsou zvyklí na celoroční pobyt venku a na zimu obrůstají tak hustou srstí, že připomínají víc medvědy než koně:o)! Tentokrát jsem si užila focení portrétů v pozdním zlatavém slunci. Obdivovala jsem kočičáka, který je neuvěřitelný mazel a chodí se lísat ke koním-na snímcích ho mám s fríským hřebečkem. Nikdy bych nevěřila, že se zvířata mohou takhle k sobě mít!

únor
22
Práce v lese
Prace_les

Odpoledne jsem se s přáteli z Bulovky přesunula do lesa, kde na ně čekala paseka a práce s přibližováním dřeva. Chladnokrevník Wosk je profík a jeho spolupráce s člověkem je úžasná. Tebi je mladík, který se ještě musí spoustu věcí naučit, učí se společně s Danou pod dohledem velezkušeného Dušana. Musím před koňmi i lidmi hluboce smeknout (v mém případě kulicha), protože to byl prostě koncert! Parkur, drezura – ano, fajn, ale tohle je pro mě mnohem cennější výkon, protože kdyby kůň neposlechl či zpanikařil, jde mu o život a může dostat do nebezpečné situace i kočího.

únor
22
Zima na Bulovce
Zima_Bulovka

Na Bulovku jsem se vypravila v době, kdy udeřila ruská zima a mráz udělal ze země doslova beton s minimem sněhu. Koníci se po tom pohybovali jako na jehlách, tudíž nešlo o žádné akční focení, ale spíše portréty a trochu i hraní s kompozicí. Chtěla jsem koně dostat mezi stromy, takže jsem je lákala za sebou, ale vzali to jako vypečenou hru na schovávanou:o). Když jsem se vrátila na dvůr, zjistila jsem, že tam chodí mimozemšťan! Tedy klidně by jím mohl být ten podivný tvor s modrou hlavou a rudou nudlí přes zobák…

únor
19
Předvádění hřebců v ERC Mnětice
Predvadeni_hrebcu_2011

Chovatelský svátek je předvádění hřebců v ERC Mnětice, letos ve zcela zaplněné hale trvala přehlídka více než dvě hodiny. Nejprve byli pod sedlem předvedeni hřebci Sacramoso Espada XI - P. Mack, Sagitta-H. Müllerová, Rubicon – I. Jančářová, následovalo předvedení hřebců na ruce –Quirado, Ginn Fizz, C – Indoctro II a Comero. Právě 22letý Comero se předvedl ve skvělé formě a jistě by mu nikdo z přítomných nehádal tolik roků. Po krátké přestávce následovaly ukázky skoku ve volnosti-Mineral, Con Me, Rubicon, Carpalo, Cyril, Sagitta, Artist L a Ojoetsjni ´s Grevenrit. Závěr patřil Nacho Salazarovi - ZV a sedlové ukázce Carpala s P. Niščákem v sedle. Perfektně připravená prezentace jistě potěšila všechny chovatele!

únor
12
Poničky
Ponicky

Sníh je pryč, výběhy jsou rozbahněné, žádná idyla to rozhodně není. Ale když se ukázalo sluníčko, vyrazila jsem fotit, malými modely mi byly dvě strakaté poničky, které si oblékly pořádné kožíšky. Ve výběhu je pozorovala odrostlá hříbata s mámou, občas se začala honit s drzým hřebečkem. Jenže ani přes sebevětší snahu majitelky se je nepodařilo vyčistit, takže to nejsou moc reprezentativní snímky. Budu si muset počkat buď na sníh nebo na jaro!

Leden
30
Poníci v zimě
Zima_ponici

Krásné zimní počasí panovalo i v neděli, slunce rozproudilo krev v žilách koní, kteří si užívali výběhu. Klisna s hříbětem předváděla poskoky a vyhazování, které by jezdce katapultovalo na zem raz dva! Přidala se k nim i ponička, která se mi nejvíc líbila v protisvětle. Strakatý kříženec Luky se pěkně nosil, je to vydařená směs plemen:o) a určitě jsem ho nefotila na posled!

Leden
29
Camarkové
Camarkove

Fantastické počasí a ideální podmínky k focení jsem využila ještě odpoledne při návštěvě kamarádky, která má camargské koně. Protože se právě vrátili z vyjížďky, byli poněkud upocení, ale ani mi to nevadilo, protože jsem si hrála s protisvětlem. V zimě vypadají jako medvídci, jsou celoročně venku a na zimu si už dávno zvykli a to včetně půlročního hřebečka. Vždycky mám radost, když vidím spokojené koně u rozumných majitelů, kteří jim dopřávají ten pravý koňský život!

Leden
29
Sychrov s dravci
Sychrov dravci

Nádherně modré nebe, mrazivé ráno a dva fríští hřebci s jezdci v historických kostýmech s dravci na rukách-tak bych mohla stručně shrnout sobotní ráno na Sychrově. Karolína s Fabianem trpělivě plnila mé pokyny a posléze se přidal i pan Straka s Marcem a dravci. Jenže jak už to tak bývá, člověk si něco usmyslí, ale zvířata se tím rozhodně neřídí:o). Dravci nelétali úplně vzorně, ale nakonec se (za kuřátko) vše podařilo. Největší zážitek jsem ale měla ze dvou výrů-tedy výra a výřice:o), jednoho jsem měla i na ruce a je zvláštní dívat se z několika cm do jejich obrovských oranžových očí! Bylo to úžasné dopoledne, opravdu pohádkové!

Leden
28
Lovecké setkání
Lovecké setkání

Koně, lovci, dravci-ti všichni se sešli na Sychrově. Pro mě se však tohle setkání stalo lovem posledních slunečních paprsků. Zámecký park se rychle nořil do stínů, takže jsme se nakonec přesunuli před zámek a posléze na blízkou louku, kde jsem v zapadajícím slunci udělala několik kýčovitých snímků:o). Nicméně Karolína jako Lady Hawk vypadá docela věrohodně, ne?!