Kun_L.gif
Title.gif
Kun_P.gif

Rok 2016
Listopad
20.
Asta
Asta

Astu jsem znala z několika snímků z mobilu, ale osobní setkání předčilo mé očekávání! Krásná šimla, mazel a plná energie, kobylka plemene wurtenberský teplokrevník. Nejlepší místo na focení bylo na louce, mimo rozblácený výběh, takže Asta byla na lonži a ke slovu pak přišly úpravy (odmazání lonže.) Moc se na tuhle krásku těším a doufám, že bude sníh-na tom bude doslova pohádková!

Listopad
13.
První sníh
Prvni-snih2016

Ještě teď mi to připadá neskutečné, ale opravdu už mám první snímky se sněhem! Pravda, musela jsem do Jizerek, ale vypadalo to tam pohádkově, skoro jako v Popelce! :-) Koníky jsem nehonila, byli po Hubertu, takže jen pózovali a za chleba jim to šlo! Kladrubák Scooby se báječně bavil tím, že ožíral zasněžený smrk a náramně se divil, když na sebe shazoval sníh! Poník Alan se nechal přemluvit k pózování s čepičkou Santy a také fenkou Sárou. Ale musela jsem být rychlá, jinak jeden zíval a druhý utíkal! Bavila jsem se já i moje pomocnice, kterým patří dík za trpělivost!

Říjen
26.
Faimy
Faimy

Klisnu Faimy jsem fotila dvakrát a dvakrát nás sluníčko nechalo na holičkách! Takže jsem se musela poprat se špatnými světelnými podmínkami - a to jsem od léta měla vyhlédnuté krásné místo k focení. V lese byl pás kapradin, které jsem chtěla mít pěkně na podzim zlaté a v nich měla pózovat Faimy. Jenže kapardiny byly některé ještě zelené a jiné už seschlé, slunce zastínily tmavé mraky a bylo po plánech. Také oblíbený rybníček zarostl trávou a břízy se budou kácet, tak přijdu o další oblíbené místo. Zkrátka někdy není posvícení...

Říjen
23.
Ranč Wlkana
Wlkana

Sluníčko se začalo klubat mezi mraky, což chtělo využít. Páju jsem připravila o oběd, ale patří jí velký dík, protože kdybychom tu chvilku nevyužily, nebyly by žádné podzimní fotky! Koníci krásně koukali, pozadí tvořily zlaté javory, prostě idylka. Škoda, že trvala asi jen půl hodiny, pak se opět nebe zatáhlo, ale k mé radosti to stačilo!

Říjen
23.
Cobové na podzim
Cobove-podzim16

Prší, prší, jen se leje - jak já jsem se těšila na barvičky podzimu a místo toho stále zatažená obloha, déšť...Když konečně vysvitlo trošku sluníčko, hned jsem sondovala, kde bych mohla fotit. U Míši to jde vždycky, ale cobíci byli zabahnění, tak nezbývalo než hledat čistší stranu a fotit spíš portréty. Když už jsem skoro odjížděla, vysvitlo na pár chvil slunce a hned to bylo veselejší! Navíc mi modelem stály i dvě malé zrzečky, báječné modelky! Nakonec to bylo příjemné dopoledne.

Říjen
1.
Arabi - podzim 2016
Arabi-podzim16

Na začátku října jsem se moc těšila na dobu, kdy se krásně zbarví stromy a pořádně si užiju spoustu focení. První akce byla u arabských koní ve stádu a pak jsem fotila klisnu Quarter Horse s hříbátky. Ze začátku to vypadalo, že se koníkům nebude chtít moc hýbat, ale nakonec se nechali přesvědčit. Moc dobře vypadali v prachu u napajedla.

Září
4.
Prague Intercup 2016
PragueIntercup2016

Mezinárodní výstava arabských koní pro mě byla opět velkým zážitkem, ale také spoustou práce. Je potřeba nafotit všechno a všechny, na zábavu moc času nezbývá. Jsem ráda, že jsem se zase po roce potkala s milými přáteli, byť jsme často stihli prohodit jen pár slov. Ale tak už to o téhle krásné akci bývá a já se těším na další ročník!

Září
3.
XV, česká národní přehlídka arabů
XV_narodni_vystava_arabu

Letos se české výstavy zůčastnilo 22 koní, zde je jen výběr snímků. Pokud máte zájem o všechny fotky vašeho koně, napište na e-mail a domluvíme se.


Září
1.
Ranč Pilgrim
Pilgrim

Díky tomu, že si náměty na články můžu hledat sama, narazím občas na moc zajímavé koně. Ranč Pilgrim chová Kentucky Mountain Saddle Horse, což je plemeno, které jsem znala pouze z obrázků. Ale setkání na vlastní oči je něco úplně jiného a tihle koníci mě hned okouzlili nejen atraktivními barvami, ale i báječnou povahou. S majitelkou jsme si příjemně popovídaly a vy se můžete těšit na článek ve Fauně!

Srpen
24.
Léto v Obroku
Obrok-leto16

S rodinou Sixtových jsem se seznámila loni, když jsem o nich psala článek pro Faunu. Bylo u nich moc hezké focení, tak jsme se domluvili, že i letos něco nafotíme. Nakonec to vyšlo až na konec prázdnin, bylo pořádné vedro a všichni, kdo mi pomáhali, se pořádně zapotili! Fotila jsem dvě letošní hříbata ((po Cardiff Dwerse Hagen ) a pak samozřejmě haflingy. Jako pozadí jsem si zvolila zadní stěnu domu s muškáty, která evokuje tyrolské domky. Bylo to moc příjemné odpoledne!

Srpen
16.
Dva fríští hřebci
Dva-frizani

Tihle dva hřebci jsou takovými poklady-jsou vychovaní a leccos umí, takže ideální koně na focení. Díky majitelkám Terce a Ivaně si můžu vymýšlet a ony mi trpělivě pomáhají dostat koně tam, kam potřebuju. Výsledkem jsou fotky, které už jste měli možnost vidět v kalendářích a z této várky se určitě některé také uplatní! :-) Stále mám ještě nějaké nápady, tak doufám, že se je podaří zrealizovat!

Srpen
8.
Walentin a Manon
Walentin

Dva fríské koně jsem fotila na stejném místě, naštěstí se sluníčkem, jinak by z toho bývalo sešlo! Walentin i Manon se nechali přemluvit k pohybu i pózování, zapotili se především jejich majitelé, když mi je pomáhali nahánět! :-) Navíc to bylo příjemné setkání, takže velká spokojenost!


Srpen
8.
GF Freedom KIng
GF Freedom King

Krasavce GF Freedom KInga jsem fotila loni na appaloosa show a už tehdy se mi moc líbil. Však je to také mnohonásobný šampión! A netušila jsem, že tráví letošní prázdniny u mé kamarádky Lucky. Když jsem to zjistila, hned jsem ji poprosila o focení. Nejprve jsem fotila její appaloosy a trochu s obavami pozorovala stále temnější nebe. No-a samozřejmě jakmile došlo na Kinga, nebe se zatáhlo. Nakonec se ale z dramatické oblohy dalo vykouzlit pár náladovek a k večeru ještě sluníčko vykouklo, takže jsem odjížděla víc než spokojená.

Červenec
16.
Pan Dokonalý
Dokonaly

Pro arabské koně mám velkou slabost a na tohohle hřebce jsem se dlouho těšila. Jako typický arab nepotřeboval příliš přemlouvání k tomu, aby se předvedl v celé své kráse. Pak jsem fotila podílovou arabku, moc milou mladou klisnu, která je na prodej a určitě někomu udělá velkou radost. Na závěr ještě došlo na hřebce, ale slunce už bylo hodně nízko a doslova ho pozlatilo...

Červenec
10.
Plavení v řece
Plaveni-reka

Každý pěkný den se musí využít-třeba k focení koní v řece. Jenže nejprve jsme museli jít obhlédnout místo, kde budeme fotit, pak se vrátit pro koně a zase tam dojít. Celá akce byla poměrně dlouhá, takže slunce vyšplhalo už vysoko a bylo hodně ostré. Koníci (P.R.E. a norik s poníkem) si ale koupel užívali, hrabali a kdyby nebylo protivných ovádů, asi bychom tam vydrželi i déle. Jen já jsem měla hrůzu, že v řece uklouznu a "utopím" foťák-ale naštěstí jsem to zvládla!

Červenec
7.
Appaloosy-plavení
Appy-plaveni

Ke Gabče se moc ráda vracím, tentokrát to u ní byly hotové žně :-)! Nejprve jsme fotily hříbata, pak se místní děvčata vydala s koníky do nedalekého rybníka, aby jim dopřála vykoupání. Appám se to evidentně moc líbilo, klidně nechaly dívky skákat ze svých hřbetů! Užily jsme si spoustu legrace a po návratu focení pokračovalo, včetně jezdeckých fotek. Bylo to moc fajn, určitě zase něco vymyslíme!

Červenec
7.
Jackie a Leon
Jackie

K paní Hance na ranč jsem vyrazila fotit plemenného hřebce Jackieho, který na mě čekal vykoupaný a naleštěný, prostě vzorně připravený! A když se koníci myli, tak nepřišel zkrátka ani jeho věrný kamarád valach Leonek - oba jsou na titulní fotce.Pak jsme je fotily v pohybu, přičemž cílem bylo mít v pozadí krásné děčínské skály, jenže vysvětlete hřebcům, kudy mají běhat, když se na ně houfně slétavají ovádi! :-( Nakonec se to povedlo a my jsme se přesunuly ke stádu na hříbátka. Přesrsťují, klubou ze z nich krasavci, majitelé z nich budou mít radost

Červenec
2.
Cobové-léto
Cobove-leto16

Po focení už se mi stýskalo, takže když se konečně udělalo pěkně, hned jsem volala kamarádce Míše, jestli bych mohla přijet. Do stáje jim přibyli noví koníci a taky mě zajímalo, jak rostou a přesrsťují jejich letošní přírůstky. Hříbata zatím připomínají spíš plyšové medvídky, ale na konci srpna už budou vylínaná a určitě budou vypadat úplně jinak! Moc se mi líbí i "Zlatovláska" Zora, kterou vidíte na úvodní fotce a z Benjamina (roček, hnědák na konci) rostě opravdu pěkný hřebec.

Červen
7.
Bulovka-hříbata
Bulovka-16

Na Bulovce jsem dlouho nebyla, takže hříbata už pořádně vyrostla. Musela jsem si tentokrát vystačit sama, nakonec jsem skončila jako "drbací teta" :-) a moc jsem nefotila. Bylo docela vedro a koně zlobily mouchy,zkrátka léto už je tady se všemi pozitivy i negativy. Radost mám z černobílé fotky, která vznikla právě díky mouchám-koník zaklepal hlavou a já ho zrovna zachytila.

Červen
6.
Nonius XIX - 13 SK / Notár
Nonius

Červnový podvečer doslova vybízel k nějakému focení, takže jsem vyrazila za kamarádkou do hor. Prvním modelem byl hřebec plemene Nonius-celým jménem Nonius XIX - 13 SK / Notár. Musím uznat, že s hřebci se pracuje nejlépe, protože se rádi předvádějí a stačí jim k tomu málo! :-) Dokonce procválal vysokou trávou přesně tak, jak jsem si představovala! Další koníky jsme vzaly do kopretin, ti už ale nestáli o žádné focení, ale o pastvu! A nakonec jsem ještě fotila klisny, jenže všechny byly tmavé hnědky, takže jsem v nich měla poněkud zmatek! :-)

Květen
28.
Den starokladrubského koně
NHK2016

Po letech jsem si nemohla nechat ujít slavnostní otevření opraveného Národního hřebčína Kladruby. Pravda, zelené fasády jsou hodně nezvyklé, ale celý areál hodně prokouknul a opravy byly nutné, tak tu jistě bude koním i lidem lépe! Program byl bohatý a hlavním magnetem byl dánský Zlatý kočár, který je skutečně pozlacený a slouží na dánském královském dvoře. Poděkování patří všem, kteří program připravovali a účinkovali v něm! Pokud jste tuhle událost nestihli, tak si budete moct přečíst články ve Fauně a v Koně a hříbata!

Květen
22.
Hříbata irských cobů
Cobove-jaro16

Nedělní podvečer byl jako stvořený k focení-bylo nádherné měkké světlo a relativně příjemná teplota. Vyrazila jsem za cobíky, byla jsem moc zvědavá na letošní přírůstky. Starší hřebeček je méďa, nádherný ryzáček, který je velice sebevědomý a už si chodí po svém, nikoli s mámou. Klisnička má fantastické zbarvení silver dapple, ale byl jí týden a raději byla ještě u mámy. Moc se mi líbilo je fotit v protisvětle-ty jejich hříběcí kožíšky. Období hříbátek je nejhezčí část roku!

Květen
22.
Holštýni z Německa
Holstyni_GER

Po delší době jsem zase vytáhla paty za hranice- i když jen kousek za Žitavu do stáje, kde se zabývají chovem holštýnských koní a vlastní také několik mladých sportovních koní, které jezdí moje kamarádka Vilma. Díky majiteli jsem mohla na pastvinu ke klisnám-bylo vidět, že je tam běžně nikdo neruší, takže byly ve střehu, hříbátka ale byla zvědavá. Stačil však malý podnět a stádo se rozběhalo, takže se mi podařily i nějaké akční snímky. Mladé sportovce (tříleté klisny a jednoho hřebce) jsme mohly fotit jen na ruce, ale stálo to za to!

Květen
21.
Dvojčata Quarter Horse
Dvojčata16

Když se narodí dvojčata, je to vždy sice dvojnásobná radost, ale především dvojnásobná starost, protože to není v chovu žádoucí. Tahle dvojčátka-klisnička a hřebeček se naštěstí těší plnému zdraví a jejich máma je krásně zvládne krmit oba! Je to úžasná rodinka, ale na focení je to poněkud komplikované-horší než fotit jedno hříbě je fotit dvě! :-) Obvykle je dominantnější hřebeček vidět vepředu a klisnička se schovává za mámou. Zachytit je oba chtělo docela rafinované postupy! :-)

Květen
8.
Jaro v Borčicích
Borcice-jaro16

Fotožně pokračovaly v Borčicích, v místě, které miluju a kam se moc ráda vracím. Koníci byli na nové pastvině a já zjistila, že z mírné stráně dostanu do záběru i řepková pole a rozkvetlý Český ráj. Martina a Eliška byly skvělými pomocnicemi, tak nebylo nutné koně honit-stačilo je odvést od stáda a pustit! :-) Nostalgicky jsem vzpomínala na mnohá časná rána, která jsem trávila u borčických koní. Prostě je to ráj!

Květen
7.
Wanted ranch-ostatní
WR16_ostatni

Po hříbátkách jsme pokračovali ve focení dalších krásek. Při pohledu na ně jsem si říkala, kolik zajímavých barevných variant lze vidět u Paintů! A na ranči teď mají kolekci opravdu pestrou. Jen bych bývala potřebovala přidržet sluníčko níž nad obzorem, čas letěl jak splašený. Je vtipné, že při focení chceme pomalý pleasure-klus, jenže někteří koníci se zrovna rozhodnou nosit jako arab! :-) Ale pro mě jsou krásní za všech okolností!

Květen
7.
Wanted ranch - hříbata
WR16-hribata

Na Wanted ranch jezdím už mnoho let a vážím si toho. Majitelka Lenka už za ty roky ví, co a jak, takže mi nejen nechá jednu pastvinu pošetřenou a tudíž plnou pampelišek, ale koníci jsou vykoupaní a pomocníci připravení. To se to pak fotí jedna báseň! Obecně fotit hříbata je docela složité, protože mají tendenci se schovávat za matkou, ale s pomocníky lze zvládnout i toto. Druhý oříšek je mít dobře v pohybu klisnu i hříbě, což se ne vždy podaří. A někdy vznikají i legrační momentky...A pozor, některá hříbátka jsou na prodej!

Květen
6.
Jaro u Pavly
Jaro16-Paja

Rozkvetlé louky a třešně mě nenechávají v klidu a snažím se využít pěkné počasí, abych nafotila snímky s touhle krásnou atmosférou. Tentokrát mi vyšla vstříc kamarádka Pája, která mi připravila několik koní k focení (tímto děkuji také majitelům za možnost focení.) Koníci rychle pochopili, o co jde a předváděli se s velkou chutí.

Duben
30.
Hřebeček barockpinto
Barockpinto G

Na tohle hříbátko jsem se obzvlášť těšila, protože jde o příslušníka plemene barockpinto. Matkou je fríská klisna a otcem plemenný hřebec Bernstein. Malý se opravdu povedl, je to takový nezbeda a rarášek hned od prvních chvil. Na pampeliškách se s mámou krásně nosil. Druhým modelem byla klisna P.R.E., vykoupaná, nádherná - prostě moc pěkné focení!

Duben
20.
Adam na jaře
Adam-jaro16

Fríského valacha Adama fotím často a ráda, protože jeho majitelka a moje kamarádka Renata mi ochotně vychází vstříc, když si vymýšlím různé akce :-). (Za to jí patří veliký dík!) Tentokrát jsme se všichni vydali pod rozkvetlou pláňku a pak ke zlatému dešti. Adámek je zlato a trpělivě pózuje, i když by se raději pásl! (I to jsme mu nakonec dopřály jako odměnu za ochotu.)

Duben
3.
Bambi
Bambi

Už jsem se těšila na jaro a hříbátka, ale počasí letos zlobí i nadále. Nakonec se prvním foceným hříbětem stala podílová arabka Bambi, krásná zrzinka, která nezapře ohnivou arabskou krev. Nejroztomilejší byla, když začala flémovat-z jednoho úhlu vypadala jako malý mimozemšťan! :-)


Březen
26.
1. přehlídka chladnokrevných hřebců - Vrchovany
Vrchovany-vystava

V zimě jsem dostala zajímavou nabídku - fotit 1. přehlídku chladnokrevných hřebců. Chladnokrevné koně mám ráda, takže jsem ráda kývla a těšila se na velikonoční sobotu do Vrchovan. Zpočátku bylo zataženo a chladno, ale postupně se počasí vylepšovalo. Ačkoli to byl první ročník, pořadatelům se moc povedl, hřebci i předvádějící byli báječní a doprovodný program také! Jen mě trošku mrzelo, že jsem nestihla moc fotek pro radost, protože jsem musela zachytit dění v kolbišti. Článek si můžete přečíst zde- http://jezdci.cz/clanky/Velikonocni-prehlidka-chladnokrevnych-hrebcu/

Březen
13.
Belicoso
Belicoso

Mladého P.R.E. hřebce Belicosa jsem fotila kvůli prodeji. Bohužel sluníčko se neukázalo ani na chvilku, takže není vidět krásný lesk jeho srsti. Dlouho jsme ho netrápili, bylo chladno a klouzalo to. Hřebec je stále k mání, má vynikající předpoklady pro drezuru.


Únor
27.
Zima-Baron a spol.
Zima_Baron

Zima-nezima pokračuje, přesto jsem se ještě jednou pokusila něco jako zimní fotky vyrobit :-). Už podle snímků je vidět, že sněhu bylo malinko, ale aspoň sluníčko chvilku vydrželo. Frískou klisnu i mladé kladrubáky znáte z minulé akce, tentokrát přibyli chladnokrevníci Baron a Marco Polo. Na akční fotky to ale nebylo, tudíž jsme udělali spíš jen několik portrétů. Začínám se těšit na jaro, barvy a hříbata, té letošní šedi už mám až nad hlavu!

Únor
8.
Zima-osel a koně
Zima_osel_kone

Za sněhem jsem musela na hory, kde ho ale taky moc nebylo a sluníčko svítilo jen chvíli, aby to nebylo tak jednoduché. Měla jsem zajímavé modely-oslíka a WPBR. Kluci se nenechali dlouho přemlouvat a sami si začali hrát, honit se a prát se-naštěstí to hrozivě vypadá jen na fotkách! Ve výběhu je pak vystřídala druhá partička, tam se mi nejvíc líbila fríská klisna s pozadím ze žlutooranžového křoví. Jenže to už se začalo počasí rychle kazit a na poslední dva kladrubské valachy se zatáhlo. Letos to je opravdu bída a už ani moc nedoufám, že ještě pořádná zima bude! :-(

Leden
22.
Nord ranč v zimě
Nordranc-zima

Na Nord ranč k Aničce Folaufové se ráda vracím, protože je tam vždycky co fotit! :-) V zimě jsem u ní ještě nebyla, takže když se jedno páteční odpoledne vyplnila předpověď o slunečném dni a sněhu, honem jsem tam spěchala. Moc jsem se těšila na hřebce NR Magic Peppy Train, protože ho znám od hříbátka a dělá se z něj opravdu krasavec (blonďák s uhrančivýma modrýma očima :-)!) Předvedl se ve volnosti s kamarádem Bluem, k hrátkám ani nepotřebovali žádné pobízení. Fotila jsem i ostatní koně, jen čas běžel moc rychle a rychle se stmívalo. I tak to bylo fajn odpoledne!

Leden
19.
Hrátky na sněhu
Hratky-zima2016

Třikrát sláva! Konečně sníh a dokonce i sluníčko, přesně na tohle jsem se dlouho těšila. Jediné mínus bylo na teploměru- a to - 10 stupňů, nicméně v několika vrstvách se to nechalo zvládnout a koním to evidentně nevadilo vůbec! Moji oblíbení modelové-frís a dva angličtí plnokrevníci- se chtěli zahřát, a tak si hráli a dováděli, aniž by k tomu museli být moc přemlouváni. Takovouhle zimu miluju!

Leden
8.
První sníh 2016
Prvni_snih2016

Možná, že název První sníh je poněkud eufemismus, protože ho bylo malinko a podle fotek by si člověk pomyslel, že je to focené ke konci března! Letos je zima opět o ničem a marně vyhlížím sníh a slunce. Zatím tedy první letošní pokus o zachycení koníků na sněhu...