Kun_L.gif
Title.gif
Kun_P.gif

Rok 2017
Říjen
16.
Podzim s Arrocou
Podzim-Arocca

Asi poslední letošní podzimní focení proběhlo u kamarádky Renči. Norik, P.R.E a dva poníci jsou mými oblíbenými modely a vidět je pohromadě-to bylo skoro jako v cirkusu! :-) Hřebec Arocca je fantastický model, který přesně ví, kam se postavit, na druhou stranu když uzná, že všeho bylo dost, odkráčí do nejvzdálenějšího rohu pastviny a dělá, že neslyší! :-) Když jsem odcházela z pastviny, doprovázel svoji majitelku a já se ohlédla, že mu zamávám-a tak vznikla náhledová fotka, jak stojí proti oranžové hradbě stromů...

Říjen
15.
Podzim s andalusany
Podzim-PRE

Krásné podzimní počasí bylo potřeba maximálně využít, takže jsem pokračovala za koníky plemene P.R.E-Pura Rasa Espaňola. Tentokrát jsem je chtěla v jiné ohradě, než běžně fotíme, protože za ní byl krásně zbarvený lesík. Kontrast šimliček a vraníka byl parádní, i když tentokrát koníci nespolupracovali tak dobře-s teplým počasím se vyrojila hejna much a ta jim znepříjemňovala život. I přesto pár pěkných snímků vyšlo!

Říjen
15.
Farma pod Bukovou horou
Bukova-hora

Dlouho jsme nemohly s Janou najít vhodný termín, až jsem ji přemluvila, že necháme focení až na podzim. Lepší nápad jsem nemohla mít, protože farma se nachází v opravdu malebné krajině a ta byla v polovině říjně úžasně zbarvená. Měla jsem skvělý tým- Janu, Míšu a malou Leušku, takže všechno šlapalo jako na drátkách a i když jsme měly hodně koní k focení, všechno jsme zvládly na pohodu. Na farmě najdete Quarter Horse, Painty a české teplokrevníky, byla to moc pěkná směsice. Zkrátka tohle bylo opravdu milé a vydařené setkání a snad ne poslední!

Říjen
14.
Farma Vysoká-podzim
Vysoka-podzim

Konečně vysvitlo sluníčko, proto jsem zavítala na Farmu Vysokou. Koníků k focení je tam spousta, ale bohužel přes pastviny tečou potůčky, takže když koně přes ně jednou přeběhnou, okamžitě se zablátí. Moc mě to mrzí, protože takové snímky pak nelze dát do kalendářů a ani žádný Photoshop tady nepomůže. Pár podzimních fotek se ale i přesto povedlo, ostatně posuďte sami!

Říjen
14.
Sam a Yashan
Sam-Yashan

Po hodně dlouhé době jsem se byla podívat za kamarádkou Evou na její achal-teké, jenže se nerozpustila nízká oblačnost a zůstalo zamračeno, což byla škoda. Sam se staral buď o pastvu nebo o ostatní koně, tak to spíš byly pokusy, jak ho zaujmout, aby chvíli koukal. Úplně jiné to bylo s mým oblíbencem Yashanem-to je rozený manekýn a moc dobře ví, co se po něm chce, kam se má postavit a jaký výraz nasadit! Jen to sluníčko moc chybělo...

Září
30.
Polinka v kapradí
Kapradi-Polinka

Někdy si vymyslíte, jaký snímek chcete, ale pak může docela dlouho trvat, než ho získate. V mém případě to bylo focení ve "zlatém" kapradí, ale trvalo to tři roky-první rok jsem si vyhlédla místo, ale kapradí už bylo suché. Druhý rok mi nepřálo počasí a teprve letos to bylo ideální-sluníčko a neskutečně trpělivá lipicánka Polinka i její báječná majitelka Věrka! Na závěr jsme pustily Polinku i jejího koňského kamaráda Šamana na louku, aby trochu "upustili páru"!

Září
29.
Asta, Dior a Žaklin
Asta-Dior

Mám moc ráda podzim, ale ten sluníčkový a s barevnými stromy. Bohužel letos prší a prší a vychytat slunce je téměř nemožné! :-( Na konci září se mi to konečně podařilo a nejprve jsem měla nafotit mladého hřebečka Diora. Bohužel ale neměl vůbec náladu, teprve štěně Kevin ho dokázalo trochu rozhýbat! :-) (A nebojte, oba aktéři jsou naprosto vpořádku!) Následovalo focení klisen Žaklin a Asty, které mi zapózovaly před krásně zbarveným psím vínem. Moc jim to slušelo!

Září
28.
Podzim-čas dredů
Dredy

I když titulek vypadá zvláštně, je to pravda- na podzim se koníci často "zdobí" kuličkami z lopuchů (u nás se jim říká čumbrky :-)) a majitelé šílí, protože dostat je z hřívy a ocasu je docela oříšek. Mně to na focení nevadí, protože je to pro tohle období typické a některé kreace jsou opravdu jako z kadeřnické soutěže! :-)

Září
3.
Prague Intercup 2017- neděle
Prague Intercup2017-2

V neděli pokračovala výstava dalšími kategoriemi, nebe se sice černalo, ale nespadla ani kapka. V poledne byl bohatý doprovodný program, jehož vrcholem bylo exhibiční předvedení Eks Alihandra, světového juniorského a seniorského šampióna, který začal svoji kariéru kdysi v rámci této pražské výstavy. Byl to krásný dvoudenní maraton a za rok zase na Letné na viděnou!

Září
2.
Prague Intercup 2017-sobota
Prague Intercup2017-1

Mezinárodní výstava plnokrevných arabských koní byla letos poprvé na Letné. Vždycky je to pro mě svátek, protože se setkám s mnoha přáteli, můžu fotit krásné koně, ale zároveň je to nesmírně náročné, protože se hodně nachodím a ještě víc toho nafotím. Naštěstí bylo rozumné počasí a holínky se daly odpoledne zout! :-) Z večerní párty pro VIP hosty je pár nočních záběrů úžasné ohnivé show v podání skupiny Palitchi.

Září
2.
XVI. česká národní přehlídka arabů
XVI-narodni-vystava-arabu

Letos poprvé na Letné proběhla česká národní přehlídka arabských koní. K vidění bylo 23 koní, které posuzovala porota ve složení porotci ve složení Její výsost princezna Alia Al Hussein, M. Trela, A. Ahmad Al Shaya a J. Bialobok. Předpověď špatného počasí se naštěstí nepotvrdila, postupně přibývalo i diváků. Kompletní galerii můžete najít na https://horsephotosrenata.rajce.idnes.cz/Ceska-prehlidka-arabsti-kone2017

Srpen
23.
Ranč Radana-hříbata
RancRadana-hribata2017

Nějak jsme s Péťou nestihly focení hříbátek na jaře, tak na ně přišla řada až na konci srpna. Mimina už pořádně povyrostla a shodila hříběcí kožíšky a byla na ně radost pohledět. Focení klisny s hříbětem je celkem složité, kobylky mají tendenci si hříbata schovávat za sebe, a tak je vždycky nutný pomocník/pomocníci, kteří hříbě včas "vystrčí" na správnou stranu. A pak to ještě chce dobrou fázi pohybu obou aktérů-ale vysvětlete jim to! :-) Na posledních snímcích je hřebec RW Rocket Ranger, po kterém je část hříbat na fotkách.

Srpen
23.
Junior II a Hermosa
Junior-Hermosa

Moc ráda fotím P.R.E, protože to jsou nejen koně krásní, ale plní energie a také nesmírně inteligentní. Opět mi to potvrdili dva krasavci-valach Junior a klisna Hermosa. Junior si mě sice párkrát otestoval-neuhnula jsem mu :-), ale pak už byl naprosto skvělý a Hermínka je něžná dáma, ta nepotřebovala žádné testování a hned přesně věděla, kam si stoupnout! Mám moc ráda večerní světlo a přechody světla a stínu a tentokrát jsem měla všeho vrchovatě!

Srpen
15.
V potoce
V-potoce

Po letech jsem se dostala ke kamarádům Barče a Markovi na Ranč Zátoka. Měla jsem vymyšlené focení koníků v potoce, který jim teče přes pastviny. Bylo to ale jedno úzké místo, kde jsem musela improvizovat a brodit se v potoce. Jíl pěkně klouzal, měla jsem strach, že utopím foťák, ale naštěstí to dobře dopadlo. Tentokrát jsem ale hodně fotila lidičky, čemuž se normálně bráním, ale tady to bylo moc fajn a dost jsme se nasmáli z improvizovaných situací. Došlo i na volnost a focení na pastvině ve žloutnoucí trávě. Zkrátka prima odpoledne a určitě nebylo poslední!

Srpen
8.
Západ slunce
Zapad-slunce

Měla jsem zálusk na nafocení fotek "na ručník" (jak říká kamarádka Věrka :-)), čili siluety koně při západu slunce. Jenže u nás, v samých kopcích, je docela náročné ten čistý horizont najít, takže jsem se válela v trávě, aby se to zdařilo. Obloha rychle střídala barvy a já se víc kochala než fotila. Ale myslím, že v přírodě kýč neexistuje, prostě to jsou jen snímky z letního podvečera!

Srpen
8.
Ranč Hacienda
Ranc-Hacienda2017

Už dlouho jsem si tak dobře nezafotila jako u kamarádky Petry. Věnuje se chovu quarterů a paintů a její koně jsou skutečně jako malovaní! Navíc se ranč nachází v krásném místě ve zvlněné krajině s jezírky, takže můžu najít i pěkné pozadí. Je to takový koňský ráj, kde jsou všichni koníci absolutně spokojení a je to na nich vidět. Fotily jsme všechno-mladými koníky počínaje, přes klisny s hříbátky až po hřebce Armin Shining Spark, který je i na úvodní fotce. Není nic lepšího, než spojit příjemné setkání s focením!

Srpen
5.
Cobové-léto 2017
Cobove-leto17

Dlouho jsem musela čekat, než dvě roční slečny plemene irský cob shodí zimní srst a převléknou se do letních kabátků! :-) Obě mají totiž poměrně vzácné zbarvení silver dapple, takže jim říkám "stříbrné holky". Když už měly pěknou srst, tak zase nechtěly pózovat, raději by se jen pásly a opravdu to byl doslova boj. Tak snad příště budou lepší fotky...Pak jsem si zařádila se Zrzkou a čerstvým přírůstkem, rozverným hřebečkem.

Červenec
9.
Adam-plavení
Adam-plaveni

Fríze Adama znáte z mnoha mých fotek a také kalendářů. je to totiž můj oblíbený model a jeho majitelka Renča je ochotná kvůli focení leccos podstoupit. Když mi napsala, že objevila pěkné místo k plavení a Adama že to baví, nebylo co řešit! :-) U vody to bylo báječné, Adam je pohodář a já se nemohla nabažit pěkného světla i kouzelného lesního zákoutí. Jsem ráda, že mám takové přátele, kteří i s celou rodinkou stráví odpoledne s koněm a fotografkou u vody! Moc si toho vážím!

Červenec
6.
Falstr a Captain Morgan
Falstr-Kaptain

Jen chvilku jsem měla na focení na Bulovce, navíc bylo pořádné vedro, tak to tentokrát nebyly velké fotožně. Nejprve jsem fotila Captaina Morgana, koníka, kterého znám od hříběte. Nyní je tříletý a udělal se z něj opravdu fešák! Druhý přišel na řadu hřebec 1594 Falstr, který se nechal i trochu rozpohybovat. Jinak je to velký charakter a mazel a v současné době je to plemeník působící na Bulovce.

Červen
26.
Máky
Maky

Už dlouho jsem snila o focení v makovém poli, ale stále mi to nevycházelo. Loni jsem měla domluvené focení, ale přišly kroupy a máky potloukly. Letos bylo pole jinde, daleko od stáje, takže už to vypadalo, že zase ostrouhám. Jenže čirou náhodou mi napsala kamarádka Andrea, že se k mákům dostane "po kopytě" a není problém fotit. Celá jsem se tetelila blahem, když jsem ty lány viděla, jen sluníčko odmítlo spolupracovat a vysvitlo jen na mžik-asi abych viděla, jak pěkné to mohlo být! Ale člověk nemůže chtít všechno, mám z těchto fotek radost i tak!

Červen
17.
Kim a Haty
Kim-Haty

V zimě jsem byla fotit Kima a Hatyho, ale v zimní srsti vypadali spíš jako medvídci. A tak jsem se s majitelkami domluvila, že na jaře se vrátím, koníky vykoupou a budeme fotit znovu. Když jsem viděla oba valášky vykoupené, doslova mi spadla brada! Vypadali nádherně, úplně se vyloupli, ale prý to chtělo několikeré důkladné umytí! A pokud si myslíte, že čistý kůň a vykoupaný kůň je skoro totéž, tak opravdu není-zvlášť u koní bílých a s delší hřívou. Takže-milí majitelé-chcete-li pěkné fotky, nesmíte litovat času na pořádné koupání!

Červen
17.
Wanted ranch-hříbata
WR-17

Na Wanted ranch k Lence a Liborovi jezdím ráda a letos zase bylo co fotit! Sedm nádherných hříbátek, každé něčím zajímavé a těžko říci, které se mi líbilo nejvíc! Jen to byla pořádná práce, protože přesvědčit mrňata, aby se ukázala na správné straně a bylo vidět jejich unikátní zbarvení, je někdy dost oříšek. Také to nesmí trvat moc dlouho, protože hříbátka se rychle unaví a ve vedru by to nemuselo skončit dobře. Nám se ale vše podařilo a věřím, že některé ze snímků zase poputují do kalendářů!

Červen
9.
Mařenka a spol.
Marenka-adruzi

Tentokrát jsem měla před objektivem figurantního ryzáka Bara, pak dvě klisny ČT, které nám dokazovaly, že se mají fajn a mají radost ze života! :-) Na závěr přišla krásná brabantská klisna zvaná Mařenka-báječný kolos s mazlivou náturou. Když se ale rozběhla, tak jsem měla pocit, že přišlo zemětřesení! :-)

Červen
1.
Farma Vysoká-druhý pokus
Vysoka-2

Návrat vyšel o poznání lépe, tentokrát jsme začaly fotit u rybníčku, i když najít pěkné pozadí bylo docela těžké. Pokračovaly jsme (s místními šikovnými děvčaty pod vedením kamarádky Pavly) volností a pak jsme řádily ve stáji a dělaly portréty s černým pozadím. Celou fotoakci zakončilo focení Giry s hřebečkem Gantem, kteří si nakonec dali říct a také pěkně zapózovali. Tentokrát jsem si odvezla spoustu pěkných snímků a těším se, že podnikneme něco dalšího! :-)

Květen
29.
Tessi-plavení
Tessi-plaveni

Mít někdy volno dopoledne je fajn a samozřejmě je nejlepší ho strávit u koní! Jela jsem za kamarádkou, ale zpočátku to moc nadějně nevypadalo, bylo dost vedro a koníkům se nechtělo nic dělat. Seděla jsem tedy s nimi na pastvině, relaxovala a studovala jejich etologii. Pak mi Simča nabídla, že zkusíme vzít její frískou kobylkou Tessi do staré nádrže, aby se osvěžila. Koukala jsem na ni jako blázen-voda na kopci v horách?! Ale opravdu tam ve stínu stromů byla! Tessi se tvářila nadšeně a hned s vervou cákala, prostě stačilo ji nerušit a dávat pozor na foťák, aby se taky nevykoupal! :-)

Květen
28.
Farma Vysoká - poprvé
Vysoka-1

I tady byly ohrady plné pryskyřníků, tudíž jsem usoudila, že to bude fajn popředí. Až pozdě mi došlo, že kde jsou pryskyřníky, tam je i vlhko! A to pořádně, takže koníci, které se nám pracně podařilo dostat na kýžená místa, si okamžitě zašpinili nohy, břicho...A pak jsem se těšila na krásné hříbátko, ale bylo ve výběhu, kde se absolutně nedalo najít nerušivé prostředí. To je fotografova noční můra a moje zklamání bylo tak vidět, že jsem dostala nabídku přijet znovu s tím, že se pokusíme najít lepší místo.

Květen
28.
Dory a Cocain
Dory_Cocain

Titulek zní poněkud zvláštně, ale hnědka je Dory a bělka Cocain :-). Dory jsem fotila kvůli prodeji, takže v zootechnickém postoji a pak v pohybu. Cocain byla pro radost, tahle temperamentní španělská kráska nezklame a sluší ji to kdekoli a kdykoli! Ale byl horký den, takže se dlouhé focení nekonalo, vždycky se snažím především o pohodu koní.

Květen
27.
Islandíci-jaro 2017
Islandici-jaro17

Dlouho jsem se nedostala ke svým přátelům a ještě déle jsem nejezdila. Ale všechno jsem zvládla-skoro tříhodinou vyjížďku v sedle báječné Saely a ještě focení islandských koní a fríského hřebce v pryskyřnících! (V podstatě jsem měla velké štěstí, majitelé již chystali kultivaci pastvin, ale mně se žlutá na fotkách líbí!) Hříbátka byla skvělá a pak jsem si ještě užila hřebce Baldiho a fríze Omkeho. To je miláček a výborný model, kombinaci černé a žluté prostě nešlo odolat. Byl to báječný den, takových by mohlo být víc.

Květen
21.
Asta-jaro
Asta-jaro

Krásná Astička se přestěhovala do nového a poprvé si užívala pořádné pastviny. Byla ale unavená po absolvovaném parkuru, takže jsem po ní nemohla chtít žádnou velkou akci. Nakonec jsme se dohodly :-), že bude pěkně pózovat v pryskyřnících a budeme obě spokojené! Bavilo mě hrát si s kompozicí a různými úhly záběru.

Květen
18.
Jarní fotožně
Jarni-fotozne

Dlouho jsem přemýšlela, jak nazvat odpoledne plné focení a nakonec jsem usoudila, že "fotožně" budou nejvýstižnější! :-) Původně chtěly mé dlouholeté kamarádky nafotit své koníky a pak taky další koně ze stáje. Nakonec mám pocit, že jsem nafotila všechno, co mělo čtyři nohy! Koníci spolupracovali, pastvina byla nádherně zelená s parádním pozadím a světlo prostě fantastické! Využila jsem i dobrého úhlu slunce a fotily se snímky s černým pozadím, takže výsledkem bylo velké množství fotek a snad i spokojení majitelé!

Květen
17.
Khambia a Khaos
Khambia-Khaos

Dva koníci italské majitelky se ukázali jako prima modelové. Khambia je teplokrevník s pěknými chody a dokonce se umí i vzpínat na povel, což ochotně předvedla. Khaos je arabský plnokrevník, takže předvádění je mu vlastní! :-) Chvílemi jsem měla pocit, že se vlastně víc baví on, než já! Oba koníci mají krásný vztah s majitelkou, takže na zavolání přišli a ochotně se nechali odvést.

Květen
17.
P.R.E - jaro 2017
PRE-jaro17

Koně plemene Pura Raza Espaňola se vždy pěkně fotí, můj úkol byl nafotit hříbátka (hřebečka a klisničku) a mladé koně. Bylo po deštích, takže nešlo fotit na jízdárně, ale louka byla krásně zelená a vytvořila pěkné pozadí. Jen matky se chtěly raději pást, než by pobíhaly dokola a předváděly své potomky! :-) Velkou radost jsem měla z focení "starých známých" hřebců na velké pastvině. Věřte, že i kůň umí dát najevo, že je šťastný, když se může proběhnout, válet se a pást na obrovské pastvině plné hebké zelené trávy!

Květen
17.
Falco a Gwennie
Falco-Gwennie

Na hříbátka se vždycky těším a nemohla jsem vynechat ani irské coby. Starší hřebeček Falco (černobílý) ale neměl po ránu moc náladu na nějaké řádění a raději se schovával za mámou. Za to malá Gwennie se evidentně vyspala dorůžova a měla dobrou náladu. Ve výběhu ji zaujal míč a začala předvádět kreace, za které by se nemusel stydět prvoligový fotbalista! :-) Nakonec ji to zmohlo a musela si odpočinout...Poslední snímky ukazují, jak se pomalu klubou do krásy dvě klisničky se zbarvením silver dapple, ale s odložením zimní srsti si dávají na čas.

Květen
16.
Chladnokrevná hříbata a pampelišky
Chladasi-pampelisky17

Po delší pauze jsem se vypravila na Bulovku nafotit hříbata. Na světě byla tři, klisničky a s matkami si užívala slunečného dopoledne. Jenže zřejmě po vydatných deštích byly všude doslova miliony much! Jezdím sem fotit už řadu let, s mouchami v teplém počasí počítám, ale to, co pronásledovalo koně, to jsem ještě neviděla! Hříbátka jsem litovala, že se musejí hned od začátku svého života potýkat s takovým protivným hmyzem! Výpravu jsem zakončila ve výběhu hřebečků, kluci pěkně rostou :-)!

Květen
13.
Poly v pampeliškách
Poly-pampelisky

Pro fotografa, který má obvykle čas na focení jen o víkendech, je úplně nejhorší, když se právě na sváteční dny zkazí počasí. A že těch deštivých víkendů letos je! :-( Už jsem si myslela, že ani nestihnu pampelišky, ale konečně se sluníčko uráčilo vykouknout a díky kamarádce Věrce jsme mohly fotit. Před objektivem jsem měla lipickou klisnu Polinku a jejího nového kamaráda a oba se krásně předváděli. Zakončily jsme to focením u jabloní, kde to oběma moc slušelo.

Březen
31.
Hříbátka-appaloosy 2017
Hribata-Appy17

Vždycky se moc těším na jaro, na barvy a samozřejmě na hříbátka! Letos jsem se poprvé vypravila na "plyšáčky" ke kamarádce Gabče, u které se narodila tři nádherně zbarvená hříbátka. Ryzáček s několika puntíky je po hřebci Legacy Black Taurus a kobylka a hřebeček po Ima Legal Impack. Vidět je, jak si spokojeně dovádějí pod dohledem mamin je balzám na duši a já si vždycky v duchu říkám, aby se dostali ke skvělým majitelům a měli krásný život!

Únor
15.
Předjaří
Predjari17

Poslední sníh už začaly rozpouštět teplé sluneční paprsky. Ještě jsem chtěla něco nafotit, ale koníci, kteří jsou celoročně venku, měli doslova medvědí srst, která nešla pořádně vyčistit. Ale vyhlédla jsem si nové modely a třeba na jaře to zopakujeme a budou z toho kalendářovky! :-)


Únor
14.
Polinka podruhé
Polinka2

Lipickou klisnu Neapolitano Hajadam jsem už fotila, ale tehdy mi počasí ani trochu nepřálo. Když bylo mnohem lépe, vrátila jsem se na "místo činu"-naštěstí má pro mě její majitelka Věrka pochopení. Sníh už pomalu tál, ale ještě se nechala najít místa, kde to bylo dobré. Nejhezčí to bylo ve výběhu s břízami, kde Polinka krásně pózovala. Přidala se k ní i ponička Odetka, která jí dělá společnost. A teď už se můžu pomalu začíát těšit na jaro!

Leden
29.
Mrznoucí mlha
Sona

Další focení mě čekalo u paní Soni na místě, kde jsem ještě nebyla. Celé dopoledne jsme řešily, jestli ho uskutečnit nebo odložit, protože bylo zataženo, šedivo a nevlídno, ale nakonec jsme se dohodly, že to zkusíme. Po příjedu na místo jsem hned věděla, že to bude technicky náročné kvůli špatnému světlu, ale námraza na stromech byla jedním slovem fantastická! Na koních bylo hned od počátku vidět, že se s nimi pracuje ze země, byli naprosto v pohodě, mohla jsem si leccos vymyslet a leckam je "zaparkovat"! Nakonec jsou z toho jedny z nejzajímavějších zimních fotek a moc se těším, že se tam vrátím!

Leden
27.
Směska
Smeska-zima17

Nenapadlo mě, jak lépe nazvat smíšené stádo, které jsem fotila. Norik, hřebec P.R.E., kříženec a dva poníci byli opravdu zajímavými modely, i když jsem si potvrdila, že focení poníků je vždycky nejhorší! Zajímá je jenom jídlo, vůči plašení jsou imunní a kdyby tam nebyl pes, nevzrušovali by se asi vůbec! :-) Hafan pak trošku rozzlobil norika, ale naštěstí vše dobře dopadlo. Hrála jsem si i s protisvětlem a sněhem odletujícícm koním od kopyt. Takových pěkných dnů by mohlo být víc!

Leden
22.
Popelka
Popelka

Neděle byla poněkud hektická, ale nevyužijte krásného počasí! Přejela jsem o 70 km dál a šla fotit princeznu. Nebo spíš Popelku na krásném grošákovi! Zapadající sluníčko vykouzlilo růžový západ, do toho vyjela dívka na svém vysněném koni- větší romantiku jsem už dlouho nezažila. Od kopyt klisně odletoval prašan, radost její majitelky byla prostá a nestrojená... Zastavila jsem ji u stromů s křížkem, kde pak pózovala i po západu slunce. Byla to krásná tečka za nádherným dnem!

Leden
22.
Ranger a spol.
Ranc Radana-zima17

Z Wanted Ranche jsem pokračovala k další milé kamarádce Petře a opět se fotili Painti. Obdivovala jsem oba hřebce-Kinga i Rangera, kterého jsem dlouho neviděla. Je z něj parádní hřebec a letos budou i jeho první potomci. Dále jsem měla před objektivem appaloosu ( a trochu jsme se bavili tím, že jsme jí na hřbet posadili pejska :-)). Na závěr pak klisnu Painta, ale víc se bohužel nedalo stihnout, sluníčko se schovalo za hřeben kopce. Ale budu se moc těšit na jaro na hříbátka!

Leden
22.
Černý a bílý
Cerny-bily

Na Wanted Ranchi je ještě mnoho dalších koní, takže přišla řada i na fríského hřebce a arabského valacha. Oba si to náramně užívali, někteří koně to zkrátka mají v povaze. Na vraníka bych bývala potřebovala úplně jiné světlo, ale člověk nemůže mít všechno-hlavně, že svítilo sluníčko!


Leden
22.
Wanted Ranch v zimě
WR-zima17

Majitelka ranče Lenka se mnou byla domluvená na focení ve sněhu, ale kvůli počasí jsme to stále odsouvaly. Stejně tak to bylo předposlední víkend v lednu-v sobotu zataženo, šedivo, ale večer se vyjasnilo a ráno už bylo nádherné. A podařilo se! Prašan byl sice za chvíli rozdupán nádhernými Painty, ale stálo to za to! Tentokrát jsem měla povolení :-) fotit rozevláté hřívy a myslím, že to opět jsou fotky hodné kalendáře! Velké poděkování patří všem mým pomocníkům, kteří se ve sněhu pořádně zapotili-bez nich by to nebylo možné!

Leden
21.
Adam v prašanu
Adam-prasan17

Jsou majitelé a koně, kteří nikdy nezklamou! Tu sobotu bylo ošklivo až asi do dvou hodin, pak se najednou rotrhala oblačnost a vykouklo slunce. Napadlo mě zavolat kamarádce Renče, která bydlí kousek ode mně a zeptat se jí na focení. Zvedla mi telefon a se smíchem řekla, že jí napadlo, že se ozvu a ať přijdu, že Adam je rozverný! Sněhu byla spousta, Adam si ho opravdu užíval a ani nebylo potřeba ho moc přemlouvat. Podvečerní slunce ho krásně pozlatilo, zkátka idylka!

Leden
18.
Dáma v sedle-Anna
Dama-Anna

Do třetice všeho dobrého aneb když se domlouváte na focení a počasí vám ruší plány! Teprve na třetí pokus jsme se s Aničkou sešly a doufaly, že nebude chumelit. Nechumelilo, ale ani sluníčka moc nebylo, takže jsme musely být rychlé. Nádherný kostým z doby klasicismu a doladěná výstroj je pro dámy v sedle typická a já mám moc ráda lidi, co jsou pro něco zapálení! Chvilku jsme ještě fotily ve výběhu, ale to už se opět zatáhlo a bylo na čase skončit.

Leden
10.
Neapolitano Hajadam
Neapolitano Hajadam

Sníh! Po mnoha letech konečně sníh, jenže zase chybí sluníčko. Spolehnout se na předpověď je sázka do loterie, stejně to bylo při focení lipické klisny Neapolitano Hajadam. Šedo, řezavý vítr, psa by nevyhnal, ale koně ano! :-) Nakonec se skrz mraky chvilkami sluníčko prodralo, ale opravdu jen symbolicky. Polinka ale focení zvládala s přehledem profíka, hned jsem si ji zařadila do kategorie "oblíbený model"! Doufám, že tahle kobylka bude své majitelce dělat dlouho radost!